PLL LOT rzucają rękawicę Korean Air. Więcej lotów z Budapesztu do Seulu

Szymon Stemski - Profil Szymon Stemski
21 stycznia 2023 10:30
2 komentarze
PLL LOT dodadzą kolejną rotację na kierunku z Budapesztu do Seulu. Trasa miała być początkowo realizowana tylko dwukrotnie w ciągu tygodnia. Zaciekła rywalizacja z Korean Air zmusiła narodowego przewoźnika do zwiększenia częstotliwości lotów do czterech rejsów tygodniowo.
Reklama

Rywalizacja PLL LOT z Korean Air o węgierskich pasażerów latających z Budapesztu do Seulu wciąż trwa. Jak wykazała nasza najnowsza analiza rynkowa, polski przewoźnik nie zamierza oddawać udziałów swojemu koreańskiemu konkurentowi bez walki. Choć Korean Air prowadzi agresywną politykę marketingową nastawioną na prędkie przejęcie rynku, PLL LOT zadziwiająco utrzymują pozycję lidera w segmencie przewozów ładunków, co wciąż pozwala mu na rentowną działalność w Budapeszcie. PLL LOT łatwo się nie poddadzą, czego dowodzi wieść o kolejnym zwiększeniu częstotliwości rejsów z Budapesztu do Seulu.

Rotacji do Korei Południowej w nadchodzącym sezonie letnim miało być niewiele. Początkowo mówiło się o dwóch lotach tygodniowo, później o trzech. Według najnowszej aktualizacji rozkładu przewoźnika, jeśli nic się nie zmieni, LOT będzie latał z Budapesztu do Seulu aż czterokrotnie w ciągu tygodnia. Taką informację podała branżowa strona „Aeroroutes”.


Tym samym trasa będzie obsługiwana w poniedziałek, środę, czwartek i sobotę. Dodatkowa rotacja (LO2001) zakłada wylot z Budapesztu o 15:55 z lądowaniem w Seulu o 9:30. Powrót (LO2002) przewidziano na 8:15 z lądowaniem o 13:50. Za jej realizację będzie odpowiedzialna maszyna szerokokadłubowa Boeing 787-8 Dreamliner. Zmiana powinna zacząć obowiązywać od 1 kwietnia 2023 roku.

LOT uruchomił trasę z Budapesztu do Seulu w 2019 roku i przez długi czas pozostawał monopolistą na tym kierunku. W ciągu pierwszych trzech lat z połączenia skorzystało 78,5 tys. pasażerów. W pozbawionych obostrzeń pandemicznych okresach, przewoźnik latał do Korei Południowej samolotami wypełnionymi nawet w 90 proc. Sytuacja zaczęła się komplikować w 2022 roku po wejściu do Budapesztu linii Korean Air. Gigant z Seulu szturmem przejął część ruchu pasażerskiego, rzucając rękawicę LOT-owi. Korean Air zaczął latać z Budapesztu do Seulu częściej i większymi samolotami, więc odpowiedź LOT-u zdawała się być tylko kwestią czasu.

Ostatnie komentarze

JackStrong 2023-01-21 23:55   
JackStrong - Profil JackStrong
To takie polskie, robić dobrze innym...
machmiel 2023-01-21 13:47   
machmiel - Profil machmiel
Znowu! Już raz, 3-4 lata temu rzucał rękawicę i zdobywał rynki azjatyckie! Lot do NY i Chicago kosztował 3200-4500 w tym samym czasie w Brussells Airlines, British Airways, Finnair , Lufthansa .... kosztował 1200-2400! Za to LOT do Seulu, Pekinu, Tokio, Hanoi ...promował się na siłę za 1950 zł (a chyba nawet za 1650). Łatwo się rzuca rękawicę kosztem Polaków spod Moniek i Nowego Targu którzy chcą odwiedzić rodzinę w USA? Kto jeszcze pamięta, że nasz narodowy, patriotyczny LOT przywoził Polaków w czasie pandemii po 1500-12.000 zł a 200-300 tysięcy Niemców wróciło za friko na koszt UE? 12.000 bo był taki słynny kurs Dreamlinera z Delhi, zabrakło miejsc w klasie ekonomicznej i spanikowani pasażerowie płacili za biznes? Jak zakończyła się ta sprawa, bo po jej nagłośnieniu w mediach były zapowiedzi, że LOT zwróci różnicę w cenie?
 - Profil gość
Reklama
Kup bilet Więcej
dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Wypożycz samochód
Rezerwuj hotel
Wizy
Okazje z lotniska
Reklama