Wizz Air uruchomi najdłuższą trasę w swojej historii

13 stycznia 2023 09:30
Trasa z Mediolanu do Abu Zabi, która zostanie zainaugurowana 24 lipca 2023 roku, będzie najdłuższym rozkładowym połączeniem linii Wizz Air w historii. Oba miasta dzieli 4,7 tys. kilometrów. Podróżni spędzą w powietrzu nawet 7 godz. i 20 minut.
Reklama
Linia Wizz Air zamknęła bazę w Bari, przekazując część stacjonujących tam samolotów do Mediolanu. Ekspansja w Lombardii pozwoliła węgierskiemu przewoźnikowi na uruchomienie swojego najdłuższego połączenia rozkładowego w historii. W tegorocznym sezonie letnim niskokosztowiec poleci z Mediolanu do Abu Zabi, detronizując dotychczas najdłuższą rotację z Wiednia do Abu Zabi.


Jak zauważył serwis "Fly4Free", Mediolan i Abu Zabi dzieli 4,7 tys. kilometrów. Flota samolotów wąskokadłubowych Airbus A321neo będzie pokonywała ten dystans w nawet 7 godz. i 20 minut. Oznacza to, że pasażerowie będą musieli wykazać się nie lada wytrwałością i kondycją. Trasa będzie realizowana każdego dnia od 24 lipca 2023 roku. Wylot z Włoch zaplanowano na 10:50 z lądowaniem w Zjednoczonych Emiratach Arabskich o 19:25. Powrót z Abu Zabi przewidziano na 20:10 z lądowaniem w Mediolanie o 1:30.

W ścisłej dziesiątce najdłuższych rotacji linii Wizz Air znalazło się kilka tras z naszego kraju. Tuż za podium uplasowało się połączenie z Katowic do Abu Zabi. Na dalszych miejscach zestawienia nie zabrakło też tras z Krakowa do Abu Zabi oraz z Lotniska Chopina w Warszawie na Teneryfę.

Ostatnie komentarze

 - Profil gość
Reklama
Kup bilet Więcej
dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Wizy
Rezerwuj hotel
Wizy
Okazje z lotniska

dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Rezerwuj hotel
Wizy