Wizz Air zamyka kilka europejskich baz

11 stycznia 2023 10:30
Wizz Air pożegna się z trzema bazami operacyjnymi na kontynencie europejskim. Flota samolotów węgierskiego przewoźnika nie będzie już stacjonowała w walijskim Cardiff, włoskim Bari i rumuńskim Bacau. Część tras z tych lotnisk wciąż będzie realizowana.
Reklama
Wizz Air ogranicza swoją siatkę połączeń i obecność na rynku europejskim. Wczoraj (10.01) węgierski przewoźnik podjął drastyczną decyzję o zamknięciu trzech baz operacyjnych w trzech krajach. 25 stycznia 2023 roku, czyli na ostatnią chwilę, Wizz Air wycofa się z walijskiego Cardiff. Miasto straci zawieszoną w ostatnich miesiącach bazę i dwa połączenia do Mediolanu i Bukaresztu. Co zostanie w Cardiff? Wspomnienie. Przewoźnik opuści Walię.

- Lotnisko jest szczerze rozczarowane. Szczególnie dziwi usprawiedliwienie decyzji w postaci niekorzystnych warunków ekonomicznych w regionie, niesprzyjających dalszemu rozwojowi. Liczba rezerwacji mówi co innego: pasażerów przybywało z każdym miesiącem. Współpraca z linią Wizz Air była bliska i trwała, więc to dla nas cios i duża niespodzianka. Na szczęście, Mediolan i Bukareszt pozostaną w naszej siatce połączeń dzięki ofercie innych przewoźników - wyraziło żal walijskie lotnisko.

Zaskoczeń jest więcej. Przewoźnik zamknie prosperującą bazę operacyjną we włoskim Bari. Flota samolotów węgierskiego przewoźnika odleci z Bari już 16 lutego 2023 roku, zasilając bazę w Mediolanie i Rzymie. Część tras znad Morza Adriatyckiego zostanie zachowana, w tym połączenia do Wrocławia i na Lotnisko Chopina. To dobra wiadomość dla polskich pasażerów. Wizz Air problemu nie widzi i chwali się, że całościowa oferta z Półwyspu Apenińskiego będzie bogatsza. Nawet bez Bari.


- Trzeba przyjąć tę decyzję z pokorą. Takimi prawami rządzi się rynek. Może Wizz Air nie wytrzymał konkurencji? Bez względu na przyczynę zamknięcia centrum operacyjnego w Bari, czas na pracę nad nowymi połączeniami celem utrzymania dobrej łączności regionu z miastami europejskimi. Mogę zdradzić, że w miejsce tras węgierskiego przewoźnika pojawi się szereg nowości realizowanych przez czołowych operatorów - przekazał Antonio Maria Vasile, CEO Aeroporti di Puglia.

Ciosem będzie też wycofanie się węgierskiego przewoźnika z rumuńskiego Bacau. Wizz Air wytłumaczył swoją decyzję niesprzyjającymi warunkami makroekonomicznymi, wysoką inflacją i rosnącymi cenami paliw lotniczych. Przewoźnik zamknie bazę w Bacau już 1 lutego 2023 roku, usuwając z rozkładu pięć z siedmiu połączeń z tego miasta. Podróżni z tej części Rumunii będą musieli zadowolić się bezpośrednimi rejsami do Londynu i Mediolanu.

- Jest nam naprawdę przykro. Naszym priorytetem jest teraz wsparcie rumuńskich podróżnych oraz naszych pracowników na miejscu - powiedział Roland Tischner, przedstawiciel linii Wizz Air.

Ostatnie komentarze

 - Profil gość
Reklama
Kup bilet Więcej
dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Wizy
Rezerwuj hotel
Wizy
Okazje z lotniska

dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Rezerwuj hotel
Wizy