Aeroitalia będzie rzadziej latała do Londynu

30 grudnia 2022 09:30
Aeroitalia zapowiedziała zmniejszenie częstotliwości rejsów na kluczowych trasach z Florencji i Bergamo do Londynu Heathrow. Przewoźnik przecenił swoją siłę i zamiast pięciu, będzie wykonywał tylko dwa połączenia na obu trasach w tygodniu.
Reklama
Aeroitalia jest nowo powstałym, prywatnym przewoźnikiem z siedzibą główną we włoskim Rzymie. Linia rozpoczęła swoją działalność dopiero w tym roku i od razu z przytupem zaznaczyła swoją obecność na rynku europejskim, uruchamiając szereg atrakcyjnych połączeń. Flota Aeroitalii składa się teraz z trzech samolotów Boeing 737-800, a to jest dopiero początek większej ekspansji na kontynencie.


Można odnieść wrażenie, że włoski przewoźnik nieco przecenił swoją siłę. Choć od czasu do czasu ogłasza szereg ciekawych nowości, Aeroitalia wprowadza też szereg redukcji w swoim oferowaniu. Najnowsza z nich zakłada zmniejszenie obecności w Londynie. Przewoźnik z Rzymu zapowiedział cięcia w częstotliwości rejsów z Florencji i Bergamo na Heathrow. W okresie od 10 stycznia do 25 marca 2023 roku Aeroitalia będzie wykonywała na obu trasach tylko dwa połączenia w tygodniu, choć miało ich być aż pięć. Decyzja o ograniczeniu rejsów z Florencji zapadła zaledwie kilka dni po inauguracji rotacji.

W ostatnich dniach (5.12) Aeroitalia ogłosiła uruchomienie połączenia z Bergamo do Lublina. Wielu nie spodziewa się sukcesu rotacji, szczególnie z uwagi na konkurencję irlandzkiej linii Ryanair, wieszcząc szybki koniec Aeroitalii w Lublinie.
Reklama

Ostatnie komentarze

 - Profil gość
Reklama
Kup bilet Więcej
dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Wizy
Rezerwuj hotel
Wizy
Okazje z lotniska

dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Rezerwuj hotel
Wizy