SAS miesza w rozkładzie lotów. Więcej rejsów z Gdańska

22 grudnia 2022 10:00
Linia Scandinavian Airlines wprowadziła szereg zmian w swoim przyszłorocznym oferowaniu. Przewoźnik ze Skandynawii skorygował częstotliwość wielu rotacji z naszego kraju. Zmianę odczują podróżni z Gdańska, Poznania i Lotniska Chopina w Warszawie.
Reklama
Linia Scandinavian Airlines zmieniła częstotliwość letnich rejsów na przeszło stu trasach europejskich. Tak wykazała analiza portalu "Aeroroutes", porównując rozkład lotów skandynawskiego przewoźnika z 13 listopada 2022 roku i 18 grudnia 2022 roku. W zestawieniu zaktualizowanych połączeń znajdują się kierunki do naszego kraju. Zmianę, niekoniecznie na korzyść, odczują podróżni z Gdańska, Poznania i Lotniska Chopina w Warszawie.

Największym wygranym najnowszego przetasowania rozkładu lotów linii Scandinavian Airlines jest Gdańsk. Lotnisko w Rębiechowie, względem planów z ubiegłego miesiąca, zyskało 60 dodatkowych rotacji w całym sezonie letnim. Oznacza to, że skandynawski przewoźnik wykona na trasie z Kopenhagi do Gdańska 468 przelotów, najwięcej spośród wszystkich polskich miast. Symboliczną poprawę odczują też pasażerowie linii Scandinavian Airlines w Warszawie. W przyszłorocznym okresie wakacyjnym skandynawski przewoźnik wykona z Kopenhagi na Lotnisko Chopina 12 rejsów więcej niż planował jeszcze miesiąc temu. W całym sezonie letnim będzie ich 266.


Gorzej wygląda sytuacja Poznania. Ławica straci blisko jedną trzecią wszystkich rotacji do Kopenhagi, realizowanych przez linię Scandinavian Airlines. Z systemu rezerwacyjnego skandynawskiego przewoźnika zniknęło 29 przelotów, zmniejszając ogólną liczbę na tym kierunku do 64 połączeń. Co więcej, ubędzie rejsów na trasie ze Sztokholmu na Lotnisko Chopina. Linia Scandinavian Airlines wykona w tym przypadku "tylko" 121 lotów, choć miało ich być 199. Częstotliwość rejsów na pozostałych trasach z naszego kraju pozostała bez zmian.

Ponadto, odchodząc nieco od Polski, linia Scandinavian Airlines przywróci w przyszłym sezonie wakacyjnym połączenia ze Sztokholmu do Frankfurtu i Pragi, z Oslo do Berlina oraz z Kopenhagi do Pragi. Większość z tych rotacji została zawieszona na tegoroczną zimę.

Ostatnie komentarze

 - Profil gość
Reklama
Kup bilet Więcej
dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Wizy
Rezerwuj hotel
Wizy
Okazje z lotniska

dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Rezerwuj hotel
Wizy