Wizz Air poleci częściej na wielu trasach z Polski

19 grudnia 2022 10:58
Wizz Air zwiększa częstotliwość lotów na wielu kluczowych trasach z naszego kraju. W przyszłym sezonie letnim przybędzie rejsów węgierskiego przewoźnika w ramach ośmiu połączeń z Gdańska, Krakowa i Lotniska Chopina w Warszawie.
Reklama
Analiza "Aeroroutes" wykazała, że linia Wizz Air zawnioskowała o zwiększenie częstotliwości na wielu popularnych trasach z naszego kraju. W ciągu ostatniego tygodnia (od 11 grudnia 2022 roku) węgierski przewoźnik dodał wiele rotacji w ramach ośmiu połączeń z trzech polskich lotnisk, zaplanowanych do realizacji w przyszłym sezonie wakacyjnym.

Linia Wizz Air poleci częściej z Gdańska na dwóch trasach. Rotacja do Hamburga będzie realizowana z częstotliwością pięciu, a nie jak dotychczas planowano - czterech, rejsów tygodniowo. Częściej będzie można dolecieć też z Trójmiasta do Paryża Beauvais. Przewoźnik będzie wykonywał tę rotację trzykrotnie w ciągu tygodnia, choć jeszcze tydzień temu chciał latać na tej trasie tylko dwukrotnie. Przybędzie również rejsów z Krakowa do Gatwick. W szczycie sezonu letniego londyńska trasa będzie powtarzana z częstotliwością siedmiu lotów tygodniowo, choć miało ich być pięć.


Najwięcej nowych możliwości zyskają pasażerowie z Lotniska Chopina w Warszawie. Linia Wizz Air będzie latała z większą częstotliwością do Fiumicino (11 zamiast 9 lotów w skali tygodnia), Katanii i Korfu (3 zamiast 2 rejsów), Bergamo (6 zamiast 5 lotów) i Tel Awiwu (7 zamiast 5 rejsów). Ponadto, przewoźnik wydłużył realizację wakacyjnego połączenia do Burgas. Zgodnie z aktualizacją rozkładu, trasa będzie wykonywana z częstotliwością trzech rotacji tygodniowo przynajmniej do 28 października 2023 roku.

Jednocześnie, linia Wizz Air podjęła decyzję o symbolicznych cięciach na mniej pożądanych kierunkach. W sezonie letnim ubędzie lotów na trasach z Olsztyna i Krakowa do Londynu Luton oraz z warszawskiego Lotniska Chopina do Leeds/Bradford i Chanii. Rzadziej będzie obsługiwana również Barcelona. Co więcej, portal "Aeroroutes" potwierdził nasze wcześniejsze doniesienia o całkowitym skasowaniu rotacji z Rzeszowa do Londynu Luton, co może potwierdzać wycofanie się węgierskiego przewoźnika z rzeszowskiego lotniska.

Ostatnie komentarze

 - Profil gość
Reklama
Kup bilet Więcej
dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Wizy
Rezerwuj hotel
Wizy
Okazje z lotniska

dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Rezerwuj hotel
Wizy