Wizz Air bliski wycofania się z Rzeszowa

Szymon Stemski - Profil Szymon Stemski
12 grudnia 2022 15:45
Linia Wizz Air jest bliska opuszczenia Portu Lotniczego Rzeszów. Przewoźnik usunął ze swojego systemu rezerwacyjnego wszystkie połączenia z podrzeszowskiej Jasionki od początku przyszłorocznego sezonu letniego, w tym flagową rotację do Londynu Luton.
Reklama
Linia Wizz Air wprowadziła szereg zmian w swoim przyszłorocznym oferowaniu, również z naszego kraju. Przewoźnik z Węgier usunął ze swojego systemu rezerwacyjnego wszystkie połączenia realizowane dotychczas z Portu Lotniczego Rzeszów. Mowa o trasach do Oslo, Eindhoven oraz Londynu Luton. Jeśli nic się w tej kwestii nie zmieni, niskokosztowiec zniknie z Rzeszowa wraz z początkiem najbliższego sezonu letniego. Pasazer.com poprosił o komentarz w tej sprawie rzeszowski port.


- Nasza współpraca z linią Wizz Air rozwija się adekwatnie do aktualnej sytuacji rynkowej. Lotnisko regularnie rozmawia z węgierskim przewoźnikiem odnośnie możliwości zwiększenia oferowania z naszego portu - odpowiedział na zapytanie Pasazer.com Waldemar Mazgaj, rzecznik Portu Lotniczego Rzeszów.

Lotnisko postanowiło nie odnosić się bezpośrednio do najnowszej aktualizacji rzeszowskiego oferowania linii Wizz Air. Na ten moment, ostatni lot przewoźnika z Jasionki może odbyć się już 25 marca 2023 roku. Z systemu rezerwacyjnego wynika, że to właśnie na ten dzień przewidziano ostatnią rotację do Londynu Luton z odlotem w kierunku Wielkiej Brytanii o godzinie 21:50.

Pozostaje mieć nadzieję, że przedstawiciele obu stron dojdą do porozumienia, a połączenia linii Wizz Air ponownie pojawią się w przyszłorocznej siatce połączeń na lato.

Ostatnie komentarze

 - Profil gość
Reklama
Kup bilet Więcej
dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Wypożycz samochód
Rezerwuj hotel
Wizy
Okazje z lotniska
Reklama