Lotnisko w Babimoście z nowym przetargiem na trasę na Lotnisko Chopina

Szymon Stemski - Profil Szymon Stemski
07 grudnia 2022 12:20
Urząd Marszałkowski Województwa Lubuskiego zapowiedział przetarg na realizację połączenia lotniczego z Babimostu na Lotnisko Chopina w Warszawie w przyszłym roku kalendarzowym. Obecna umowa z PLL LOT wygaśnie 30 grudnia 2022 roku.
Reklama

Urząd Marszałkowski Województwa Lubuskiego ogłosił przetarg na realizację połączenia lotniczego z Portu Lotniczego Zielona Góra na Lotnisko Chopina w Warszawie w ramach turystycznej promocji regionu. Obecna umowa z Polskimi Liniami Lotniczymi LOT, na podstawie której przewoźnik lata na zachód naszego kraju sześciokrotnie w ciągu tygodnia, wygaśnie 30 grudnia 2022 roku.


Tego samego dnia Urząd Marszałkowski rozstrzygnie najnowsze postępowanie. W procesie wyboru komisja przetargowa uwzględni cenę (60 proc.) oraz liczbę odsłon systemu rezerwacyjnego zainteresowanego podmiotu (40 proc.). Wartość przetargu wycenia się na 11,6 mln złotych netto.

Faworytem do wygrania przetargu są Polskie Linie Lotnicze LOT. Za "Rynkiem Lotniczym", samorząd ma nadzieję na przedłużenie partnerstwa z narodowym przewoźnikiem, dzięki któremu pasażerowie mogą nie tylko latać w komfortowych warunkach na Lotnisko Chopina, ale również korzystać z bogatej siatki połączeń przesiadkowych, którą dysponuje stołeczne lotnisko.

Ostatnie komentarze

 - Profil gość
Reklama
Kup bilet Więcej
dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Wypożycz samochód
Rezerwuj hotel
Wizy
Okazje z lotniska
Reklama