Condor pierwszym zagranicznym przewoźnikiem w Gizie

Szymon Stemski - Profil Szymon Stemski
02 grudnia 2022 09:30
Linia Condor zapowiedziała inaugurację bezpośrednich lotów łączących Frankfurt z Gizą. Rotacja do Egiptu zostanie uruchomiona 30 marca 2023 roku i będzie realizowana dwukrotnie w ciągu tygodnia, wykorzystując flotę samolotów Airbus A320 i Airbus A321.
Reklama

Linia Condor wprowadziła do swojego systemu rezerwacyjnego nową trasę. Przewoźnik z Niemiec uruchomi rotację z Frankfurtu na Giza Sphinx Airport, które położone jest w bliskim sąsiedztwie słynnych piramid. Połączenie zostanie zainaugurowane już 30 marca 2023 roku i będzie realizowane z częstotliwością dwóch lotów tygodniowo (poniedziałek i czwartek) samolotami wąskokadłubowymi Airbus A320 oraz Airbus A321.


Wylot z Frankfurtu zaplanowano na godzinę 19:30, z lądowaniem w Gizie o godzinie 23:40. Powrót będzie następował następnego dnia. Start z Egiptu przewidziano na godzinę 00:40, a lądowanie w Niemczech na godzinę 5:10.

Jeśli trasa faktycznie zostanie zainaugurowana w pierwszych miesiącach przyszłego roku, linia Condor zostanie pierwszym zagranicznym przewoźnikiem regularnie operującym z Giza Sphinx Airport. Choć w przeszłości egipski port ugościł już linię z Jordanii, tamtejsza rotacja nie miała stałego charakteru. Obecnie Giza Sphinx Airport obsługuje garstkę lotów linii Air Cairo.

Ostatnie komentarze

 - Profil gość
Reklama
Kup bilet Więcej
dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Wypożycz samochód
Rezerwuj hotel
Wizy
Okazje z lotniska
Reklama