Modlin nadal na ścieżce wzrostowej

29 listopada 2022 10:30
Październik 2022 r. zamyka pierwszą szóstkę najlepszych miesięcy w historii lotniska Warszawa-Modlin pod względem przewozów pasażerskich.
Reklama
Statystyki Warszawa-Modlin (WMI)
 
W październiku z usług lotniska skorzystało 305 tys. pasażerów i obsłużono na nim ponad 2 tys. operacji lotniczych. Wobec października 2019 r. mamy zatem znaczny przyrost – tegoroczny październik to odpowiednio 128 proc. wolumenu pasażerów i 119,5 proc. sumy startów i lądowań. Biorąc pod uwagę przewozy pasażerskie jest to również szósty najlepszy miesiąc w historii lotniska, przy czym wcześniej rekordowe przewozy zostały odnotowane także we wrześniu, sierpniu, lipcu, czerwcu i maju br.

Znaczące wzrosty odnotowano też w porównaniu z październikiem 2021 r. 140,5 proc. obsłużonych pasażerów i 109 proc. operacji. W najlepszym pod względem przewozów miesiącu roku 2019 – sierpniu – obsłużono 303 tys. pasażerów, co oznacza, że październik 2022 r. był lepszy nawet od wspomnianego okresu, stanowiącego część wysokiego sezonu turystycznego. W ciągu pierwszych dziesięciu miesięcy 2022 r. lotnisko obsłużyło niespełna 2,7 mln pasażerów i ponad 19 tys. operacji startów i lądowań. To odpowiednio 101,2 proc. wolumenu pasażerów i 106,9 proc. operacji startów i lądowań w stosunku do pierwszych dziesięciu miesięcy roku 2019, co plasuje lotnisko Warszawa-Modlin w absolutnej czołówce polskich portów lotniczych pod względem tempa odbudowy ruchu pasażerskiego.


W minionym miesiącu pasażerowie lotniska najczęściej wybierali Londyn, a w następnej kolejności Dublin, Mediolan, Rygę i Rzym. - W październiku rozpoczęliśmy praktyczną współpracę z nowym przewoźnikiem i nowym kierunkiem. 31 października loty między Modlinem a Kiszyniowem zainaugurował Air Moldova. Jest to klasyczna linia lotnicza z Mołdawii, z flotą składającą się z samolotów Airbus w kilku typach. Loty odbywają się 3 razy w tygodniu – w poniedziałki, środy i soboty. Jesteśmy bardzo zadowoleni z możliwości nawiązania współpracy z Air Moldova i liczymy na to, że duża liczba pasażerów chętnie skorzysta z połączenia do Kiszyniowa. To ważny krok w rozwoju naszego lotniska i rozszerzania jego oferty – mówi Tomasz Szymczak, p.o. prezesa Zarządu Mazowieckiego Portu Lotniczego Warszawa-Modlin.

Rozbudowa powierzchni handlowych i gastronomicznych Rozpoczęta w maju 2022 roku kompleksowa przebudowa powierzchni handlowych i gastronomicznych w terminalu pasażerskim przyniosła już oczekiwany pozytywny efekt. Na parterze terminalu w strefie zastrzeżonej – zlokalizowanej za kontrolą bezpieczeństwa – został rozbudowany i blisko dwukrotnie powiększony sklep duty free Aelia. Pasażerom udostępniono także, na nowo zaprojektowaną i specjalnie przygotowaną, powierzchnię na antresoli terminalu, gdzie powstała nowa strefa restauracyjna wraz z poczekalnią, dzięki której przybyło miejsc siedzących dla oczekujących na rejsy. Rozbudowano także sklep typu Travel Essential działający pod marką Relay. Dokonano również prac przystosowawczych węzła sanitarnego.

Fot.: Materiały prasowe
Ten artykuł powstał na podstawie materiałów prasowych nadesłanych do redakcji przez podmiot trzeci. Portal Pasazer.com nie bierze odpowiedzialności za merytoryczną treść artykułu, którego nie jest autorem.

Ostatnie komentarze

 - Profil gość
Reklama
Kup bilet Więcej
dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Wizy
Rezerwuj hotel
Wizy
Okazje z lotniska

dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Rezerwuj hotel
Wizy