LOT zwiększa częstotliwość lotów do Tokio

23 listopada 2022 09:00
Z systemu rezerwacyjnego LOT-u wynika, że w przyszłym sezonie letnim przewoźnik wzmocni swoją obecność w Tokio. Połączenie, które obecnie realizowane jest dwukrotnie w ciągu tygodnia, będzie wykonywane z częstotliwością sześciu rotacji tygodniowo w szczycie okresu wakacyjnego.
Reklama
Polskie Linie Lotnicze LOT latają obecnie na trasie z Lotniska Chopina do Tokio Narita dwukrotnie w ciągu tygodnia. Wylot z Polski odbywa się we wtorek i piątek, natomiast powrót z Japonii w każdą środę i sobotę. Taki rozkład rejsów do Kraju Kwitnącej Wiśni utrzyma się do 2 marca 2023 roku. Wówczas LOT doda kolejną rotację, która będzie powtarzana w czwartek (wylot) i piątek (powrót). Decyzja jest związana ze spodziewanym wzrostem popytu na podróże do Japonii po złagodzeniu restrykcji pandemicznych. Na tym jednak nie koniec. Z systemu rezerwacyjnego Polskich Linii Lotniczych LOT wynika, że w przyszłorocznym sezonie letnim polski przewoźnik będzie chciał kontynuować odbudowę tokijskiego oferowania wraz z uruchomieniem dodatkowych rejsów.


W okresie wakacyjnym LOT będzie latał do Japonii nawet sześciokrotnie w ciągu tygodnia. Oznacza to, że stołeczni pasażerowie będą mieli do wyboru połączenia wylotowe w poniedziałek, wtorek, środę, piątek, sobotę i niedzielę oraz powrotne w poniedziałek, wtorek, środę, czwartek, sobotę i niedzielę. Start z Lotniska Chopina zaplanowano na godzinę 23:10, a lądowanie na godzinę 18:50 następnego dnia. W drogę powrotną podróżni będą wyruszać o godzinie 21:50 z planowaną godziną przylotu 5:40 następnego dnia. Bezpośredni przelot potrwa nawet 14 godzin i 50 minut, co spowodowane jest koniecznością lotu z pominięciem rosyjskiej przestrzeni powietrznej. Trasa do Japonii wykonywana jest samolotami szerokokadłubowymi Boeing 787 Dreamliner.

Wzmocnienie obecności LOT-u w Azji objawia się nie tylko zwiększeniem częstotliwości rejsów do Tokio Narita, ale również powrotem do Pekinu. Po ponad dwóch latach rozłąki spowodowanej pandemią, przewoźnik wróci do Pekinu (PEK) już 7 grudnia 2022 roku. Połączenie z Lotniska Chopina w Warszawie będzie początkowo realizowane tylko raz w tygodniu z perspektywą zwiększenia częstotliwości w przyszłości.

Ostatnie komentarze

 - Profil gość
Reklama
Kup bilet Więcej
dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Wizy
Rezerwuj hotel
Wizy
Okazje z lotniska

dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Rezerwuj hotel
Wizy