LOT poleci do Bostonu?

12 listopada 2022 09:00
Polskie Linie Lotnicze LOT są bliskie uruchomienia lotów do Bostonu. Raport Airport Coordination Limited, koordynatora slotów m.in. Lotniska Chopina w Warszawie, wykazał, że polski przewoźnik stara się o bezpośrednią rotację do amerykańskiego miasta.
Reklama
Raport Airport Coordination Limited ujawnił, że Polskie Linie Lotnicze LOT są zainteresowane zdobyciem slotów na poczet połączenia z Lotniska Chopina w Warszawie do Bostonu w Stanach Zjednoczonych Ameryki. Z nieoficjalnych informacji wynika, że trasa ma zostać zainaugurowana już w przyszłym roku kalendarzowym.


Polskie Linie Lotnicze LOT latają całorocznie lub sezonowo do 5 miast w Stanach Zjednoczonych: Nowego Jorku, Newark, Chicago, Los Angeles i Miami. Każde z amerykańskich lotnisk jest obsługiwane przynajmniej z Lotniska Chopina w Warszawie samolotami szerokokadłubowymi Boeing 787-8 i -9 Dreamliner. Przed pandemią koronawirusa polski przewoźnik chciał również uruchomić połączenia do Waszyngtonu-Dulles oraz San Francisco, jednak ze względu na powszechne obostrzenia w podróżowaniu inauguracja obu tras została bezterminowo odroczona w czasie.

Lotnisko Chopina w Warszawie apelowało o uruchomienie połączenia do Bostonu już kilka lat temu. Port wskazał Boston jako jeden z potencjalnych, pożądanych kierunków rozwoju warszawskiej siatki połączeń. Na liście życzeń znalazł się także m.in. Waszyngton i San Francisco.

Ostatnie komentarze

 - Profil gość
Reklama
Kup bilet Więcej
dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Wizy
Rezerwuj hotel
Wizy
Okazje z lotniska

dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Rezerwuj hotel
Wizy