Falstart inauguracji z Krakowa do Poznania. Wylądowali we Wrocławiu

Szymon Stemski - Profil Szymon Stemski
01 listopada 2022 10:40
Dwa dni temu (30.10) linia Ryanair uruchomiła trasę krajową z Poznania do Krakowa. O ile lądowanie w Balicach nastąpiło zgodnie z planem, w drodze powrotnej samolot musiał lądować przymusowo we Wrocławiu. Przyczyną zdarzenia była mgła w Poznaniu.
Reklama

30 października 2022 roku linia Ryanair uruchomiła trasę krajową z Poznania do Krakowa. Samolot Boeing 737-800 o znakach rejestracyjnych SP-RSI wystartował z poznańskiego portu o godzinie 21:08, czyli z niespełna godzinnym opóźnieniem. Najgorsze miało dopiero nadejść. Choć lądowanie w Balicach nastąpiło zgodnie z planem, inauguracji przelotu z Krakowa do Poznania towarzyszyło przymusowe lądowanie... we Wrocławiu. Maszyna Boeing 737-800 opuściła Kraków o godzinie 22:29, lecz w Poznaniu w ogóle nie wylądowała. Na wysokości Jarocina załoga rejsu FR6264 podjęła decyzję o lądowaniu na lotnisku alternatywnym ze względu na mgłę. Pasażerowie wylądowali we Wrocławiu o godzinie 23:22. Podróż kontynuowali podstawionymi autokarami.

Trasa z Poznania do Krakowa realizowana jest z częstotliwością trzech lotów tygodniowo: w czwartek, sobotę i niedzielę. Bezpośredni przelot trwa niespełna godzinę.

- Cieszę się, że do siatki połączeń Kraków Airport wróciło kolejne, krajowe połączenie #PROSTOzKRAKOWA, tym razem do Poznania. Do Wielkopolski będzie można polecieć dzięki naszemu bazowemu przewoźnikowi, linii Ryanair. Mam nadzieję na rozwój kontaktów gospodarczych i biznesowych miedzy naszymi regionami. Cieszę się również, że turyści z Poznania będą mogli, dzięki szybkości połączenia lotniczego, ponownie odkrywać magię Krakowa i Małopolski - powiedział Radosław Włoszek, prezes Portu Lotniczego Kraków.

Niedzielna rotacja z Krakowa do Poznania nie była jedyną, która padła "ofiarą" niekorzystnych warunków pogodowych w Poznaniu. Tego samego wieczora przekierowano również połączenia do Poznania ze Sztokholmu i Leeds. Połączenia z Monachium i Lotniska Chopina odwołano. Sytuacja powtórzyła się następnego dnia, czyli wczoraj (31.10). Do Wrocławia i Gdańska przekierowano rotacje z Treviso, Londynu i Helsinek. Nie zrealizowano przelotów z Frankfurtu, Monachium i Lotniska Chopina.

Ostatnie komentarze

 - Profil gość
Reklama
Kup bilet Więcej
dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Wypożycz samochód
Rezerwuj hotel
Wizy
Okazje z lotniska
Reklama