Ryanair zainaugurował zimowe kierunki z Łodzi

31 października 2022 12:25
Dziś (31.10) z łódzkiego lotniska wystartował pierwszy samolot linii Ryanair do Alicante z kompletem pasażerów na pokładzie. Jutro przewoźnik rozpocznie regularne połączenie z Łodzi do Mediolanu, a we wtorek do Brukseli.
Reklama
To największy w historii rozkład Ryanaira z łódzkiego lotniska, a dla pasażerów szansa na przedłużenia lata, atrakcyjne city breaki z plecakiem i wypady na narty w Alpy lub Dolomity. W sezonie zimowym, który dzisiaj rozpoczyna się na wszystkich lotniskach i potrwa do końca marca, Ryanair oferuje z Łodzi 28 lotów tygodniowo na 5 trasach, w tym 3 nowe do głównych miast Europy jak Alicante, Bruksela i Mediolan.


- Zwykle, kiedy kończył się sezon letnich czarterów, wszystkie lotniska zmniejszają swoją ofertę, a niektóre zapadają trochę w sen zimowy. W tym roku nasza oferta będzie najbogatsza w historii łódzkiego lotniska i spać nie zamierzamy. Razem z linią lotniczą Ryanair mamy dla łodzian i mieszkańców regionu propozycję ucieczki przed zimą tam, gdzie rosną palmy i świeci słońce. Wylot do Alicante w listopadzie, grudniu, czy na ferie zimowe to propozycja, na którą wszyscy czekali. Potwierdza to fakt, że wśród wszystkich lotnisk w Polsce, które mają w ofercie Alicante, Łódź jest liderem sprzedaży tego kierunku - mówi Anna Midera, prezes Portu Lotniczego w Łodzi.


- Z naszych prognoz wynika, że w przyszłym roku obsłużymy 335 tysięcy pasażerów, z czego 290 tysięcy w ruchu regularnym, a resztę w ruchu czarterowym. To będzie najlepszy wynik od 10 lat. I nie jest to wróżenie ze szklanej kuli, ale rzetelne obliczenia przeprowadzone na podstawie oferty miejsc w samolotach dwóch przewoźników niskokosztowych: Ryanaira i Wizz Air oraz planów biur podróży na lato 2023. Kierunki, które dziś inaugurujemy są w systemach rezerwacyjnych na cały najbliższy rok - mówi Artur Fraj, dyrektor generalny Portu Lotniczego w Łodzi.

Ostatnie komentarze

 - Profil gość
Reklama
Kup bilet Więcej
dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Wizy
Rezerwuj hotel
Wizy
Okazje z lotniska

dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Rezerwuj hotel
Wizy