Rzeszów: SkyUp poleci czarterowo dla Ukraińców

24 października 2022 09:00
Linia SkyUp Airlines rozpoczęła realizację wylotów czarterowych dla Ukraińców z podkarpackiego lotniska w Rzeszowie na zlecenie ukraińskiego biura JoinUP! Przewoźnik lata nad Morze Czerwone z myślą o ukraińskich pasażerach, którym wojna odebrała szansę na odbycie wypoczynku za granicą.
Reklama
Wojna na Ukrainie spowodowała natychmiastowe zamknięcie przestrzeni powietrznej nad tym krajem, co przełożyło się na całkowite odcięcie ukraińskiego lotnictwa od świata zewnętrznego. Biuro JoinUP! wyszło z inicjatywą umożliwienia Ukraińcom odbycia wymarzonych wakacji za granicą pomimo zamknięcia tamtejszych lotnisk. 22 października 2022 roku ukraiński touroperator rozpoczął realizację wycieczek nad Morze Czerwone z czarterowym wylotem z Rzeszowa. Kluczem do wyboru lotniska była bliskość Lwowa.

- Nie możemy doczekać się naszego zwycięstwa i powrotu do normalności. Tęsknimy za czerpaniem radości z każdego dnia, więc podjęliśmy decyzję o uruchomieniu wycieczek turystycznych z Rzeszowa z myślą o naszych obywatelach - przekazało biuro JoinUP!


Połączenia nad Morze Czerwone realizowane są przez ukraińską linię SkyUp Airlines dwukrotnie w ciągu tygodnia: w każdą środę i sobotę. W ofercie biura JoinUP! znalazła się Hurghada, Marsa Alam oraz Sharm El Szejk. Turyści mogą liczyć na transfer drogą lądową na trasie Lwów-Rzeszów-Lwów. Za dodatkową opłatą można wybrać inną lokalizację wyjazdu, m.in. Iwano-Frankiwsk, Tarnopol i Łuck.

Linia SkyUp Airlines posiada w swojej flocie 12 samolotów Boeing 737-800. Jedna maszyna (UR-SQP) wciąż jest w Kijowie, natomiast pozostałych 11 maszyn bezpiecznie wykonuje połączenia czarterowe dla zachodnich podmiotów. Samo biuro JoinUP! korzysta z usług ukraińskiego przewoźnika podczas realizacji czarterów z krajów bałtyckich. Inauguracyjną rotację z Rzeszowa zrealizował samolot o znakach rejestracyjnych UR-SQO.

Ostatnie komentarze

 - Profil gość
Reklama
Kup bilet Więcej
dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Wizy
Rezerwuj hotel
Wizy
Okazje z lotniska

dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Rezerwuj hotel
Wizy