Kraków: easyJet zmienia siatkę połączeń

21 października 2022 09:00
Linia easyJet przygotowała wiele zmian dla polskich podróżnych w nadchodzącym sezonie zimowym. Przewoźnik tymczasowo wycofa się z realizacji trzech tras z Krakowa, ale jednocześnie przywróci dwie "nowości". Z rozkładu zniknie Bazylea, Belfast oraz Liverpool.
Reklama
W nadchodzącym sezonie zimowym linia easyJet znacząco zmieni polski rozkład lotów w celu dostosowania go do panującego popytu. Przewoźnik lata obecnie jedynie z Portu Lotniczego Kraków-Balice, skąd w okresie wakacyjnym realizował połączenia do siedmiu miast europejskich: Bazylei, Belfastu, Bristolu, Edynburga, Liverpoolu, Londynu (Gatwick) oraz Paryża. W sezonie zimowym tras będzie mniej. Z rozkładu brytyjskiego przewoźnika znikną połączenia do Bazylei, Belfastu oraz Liverpoolu. Na szczęście, każda z tych rotacji wróci do oferowania linii easyJet w przyszłym roku.


Trasa z Krakowa do Bazylei przestanie być realizowana 29 października 2022 roku i wróci dopiero 28 marca 2023 roku z częstotliwością trzech rejsów tygodniowo. Nieco później, 6 listopada 2022 roku, linia easyJet wycofa się z realizacji rotacji z Krakowa do Belfastu. Trasa ponownie znajdzie się w rozkładzie lotów 28 marca 2023 roku z dwoma rejsami w tygodniu. Na decyzji brytyjskiego przewoźnika ucierpi również połączenie z Krakowa do Liverpoolu. Ostatni lot do miasta "The Beatles" odbędzie się 30 października 2022 roku. W tym przypadku zawieszenie rotacji będzie najkrótsze i potrwa tylko 3 miesiące. Trasa wróci 3 lutego 2023 roku, lecz tylko na chwilę, gdyż 24 marca 2023 roku linia easyJet przestanie latać do Liverpoolu na stałe.

Zimowa zmiana siatki połączeń z Krakowa przyniesie również dobre wiadomości. W ofercie linii easyJet znów pojawią się połączenia do Manchesteru i Londynu Luton. Oba wystartują już za kilka dni, 30 października 2022 roku, z początkową częstotliwością dwóch rejsów tygodniowo. Oznacza to, że w nadchodzącym sezonie zimowym linia easyJet będzie latała z podkrakowskich Balic do pięciu miast, lecz na sześć lotnisk.

Ostatnie komentarze

 - Profil gość
Reklama
Kup bilet Więcej
dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Wizy
Rezerwuj hotel
Wizy
Okazje z lotniska

dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Rezerwuj hotel
Wizy