Szczecin znów bez lotów do Stavanger

Szymon Stemski - Profil Szymon Stemski
13 października 2022 10:15
Linia Wizz Air nie przywróci połączenia ze Szczecina do Stavanger. Trasa do Norwegii miała wrócić po dłuższej przerwie w sezonie zimowym, lecz rotacja znów zniknęła z systemu rezerwacyjnego węgierskiego przewoźnika. Inauguracja ma się odbyć dopiero 27 marca 2023 roku.
Reklama

Linia Wizz Air miała w tegorocznym sezonie zimowym przywrócić długo wyczekiwaną trasę migracyjną ze Szczecina do Stavanger. Jeszcze miesiąc temu szczecińskie lotnisko ochoczo reklamowało wznowienie połączenia do norweskiego miasta i obiecywało, że tym razem do przywrócenia rotacji na pewno dojdzie.

- Według informacji uzyskanych od przewoźnika wznowienie tych lotów powinno odbyć się już bez żadnych przeszkód - przekazało kilka tygodni temu biuro prasowe Portu Lotniczego Szczecin-Goleniów.


Trasa miała być jedną z trzech, obok rotacji do Bergen i Oslo, realizowanych w nadchodzącym sezonie zimowym przez linię Wizz Air. Tak się jednak nie stanie. Połączenie do Stavanger nie zostanie uruchomione zgodnie z planem. To już któreś z kolei przełożenie "inauguracji" rotacji. Trasa miała wrócić do szczecińskiego rozkładu lotów w sierpniu ub. roku, później w listopadzie ub. roku, następnie w grudniu ub. roku aż w końcu w październiku br. roku. Tym razem powrót miał być formalnością. Na niespełna miesiąc przed przywróceniem połączenia trasa znów zniknęła z systemu rezerwacyjnego węgierskiego przewoźnika. Ale nie na zawsze: nową datą rozpoczęcia lotów ze Szczecina do Stavanger jest... 27 marca 2023 roku. Połączenia do Bergen i Oslo są niezagrożone.

Co ciekawe, to nie jedyne cięcie jakie przygotowała linia Wizz Air w nadchodzącą zimę. Przewoźnik bezpowrotnie skasował również trasę z Rzeszowa do Oslo-Torp, z Wrocławia do Sztokholmu i z Gdańska do Molde, Narviku i Skellefteå.

Ostatnie komentarze

 - Profil gość
Reklama
Kup bilet Więcej
dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Wypożycz samochód
Rezerwuj hotel
Wizy
Okazje z lotniska
Reklama