A380 linii Qatar Airways nie poleci do Paryża

11 października 2022 10:30
Linia Qatar Airways przygotowała dużą "niespodziankę" dla francuskich pasażerów i miłośników lotnictwa. Przewoźnik wprowadził drastyczne cięcia w swoim paryskim, przyszłorocznym oferowaniu. Samolot Airbus A380 całkowicie zniknie z rozkładu.
Reklama
Linia Qatar Airways zapowiedziała wprowadzenie zmian w swojej siatce połączeń na przyszłoroczne lato. Wbrew oczekiwaniom zmiana nie będzie pozytywna. Na aktualizacji oferowania ucierpi m.in. Paryż. W grudniu ub. roku na trasę z Paryża do Kataru wrócił samolot Airbus A380. Maszyna realizowała połączenie również w tym sezonie letnim i według zapowiedzi katarskiego przewoźnika miała tylko na chwilę zniknąć z rozkładu w okresie zimowym. Wiadomo już, że samolot Airbus A380 linii Qatar Airways nie wróci na francuskie niebo przynajmniej do końca przyszłorocznego sezonu letniego.


W sezonie letnim przewoźnik chciał pierwotnie latać do Paryża trzykrotnie w ciągu dnia. Samolot Airbus A380 miał wykonywać dwie z trzech rotacji dziennie. Okazuje się, że maszyna we Francji w ogóle się nie pojawi. I o ile częstotliwość rejsów pozostanie bez zmian, tak liczba dostępnych foteli ulegnie znacznemu zmniejszeniu. Wszystko za sprawą zastąpienia samolotów Airbus A380 dużo mniejszymi maszynami Boeing 777-300ER. Trzecia rotacja dziennie również będzie realizowana mniejszymi samolotami niż planowano. W godzinach wieczornych pasażerowie polecą z Paryża do Kataru samolotami Boeing 787-8 Dreamliner zamiast Boeing 787-9 Dreamliner.

W konsekwencji całościowe oferowanie linii Qatar Airways na trasie z Paryża do Kataru i z powrotem ulegnie zmniejszeniu o 28 proc. Pasażerom udostępniono "tylko" 363 tys. foteli w okresie od 26 marca 2023 roku do 30 września 2023 roku, choć początkowo miało to być aż 508 tys. miejsc.

Ostatnie komentarze

 - Profil gość
Reklama
Kup bilet Więcej
dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Wizy
Rezerwuj hotel
Wizy
Okazje z lotniska

dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Rezerwuj hotel
Wizy