Royal Brunei poleci z Londynu do Dubaju

Szymon Stemski - Profil Szymon Stemski
26 września 2022 09:30
Linia Royal Brunei przywróci trasę z Londynu Heathrow do Dubaju po czterech latach rozłąki. Połączenie będzie realizowane trzykrotnie w ciągu tygodnia w ramach tzw. "piątej wolności lotniczej". Portem docelowym będzie Bandar Seri Begawan, czyli stolica Brunei.
Reklama

1 listopada 2022 roku linia Royal Brunei wróci z łączoną trasą z Bandar Seri Begawan do Londynu Heathrow przez Dubaj, która ostatnio była realizowane 4 lata temu. Rotacja będzie realizowana w ramach tzw. "piątej wolności lotniczej". Trasa będzie wykonywana trzykrotnie w ciągu tygodnia samolotami szerokokadłubowymi Boeing 787-8 Dreamliner z 254 miejscami na pokładzie.

Start rejsu BI97 z Bandar Seri Begawan zaplanowano na godzinę 20:25. Przylot do Dubaju przewidziano na godzinę 1:10, skąd pasażerowie wyruszą w dalszą podróż o godzinie 3:00. Lądowanie na londyńskim lotnisku Heathrow zaplanowano na godzinę 7:20. W drogę powrotną BI98 z Londynu Heathrow podróżni będą odlatywać o godzinie 17:00. Lądowanie w Dubaju przewidziano na godzinę 4:15. Po półtoragodzinnej przerwie klienci linii Royal Brunei będą rozpoczynać ostatni etap przelotu. Lądowanie w Bandar Seri Begawan zaplanowano na godzinę 17:30.


W sumie czas przelotu z Bandar Seri Begawan do Londynu Heathrow przez Dubaj wyniesie ponad osiemnaście godzin. Co ciekawe, wprowadzenie do siatki połączeń rotacji z Brunei do Wielkiej Brytanii przez ZEA nie wyprze z oferowania nieustannie wykonywanego połączenia bezpośredniego z Bandar Seri Begawan do Londynu Heathrow. Ta trasa również jest wykonywana trzykrotnie w ciągu tygodnia, lecz bezpośredni przelot trwa "tylko" piętnaście godzin.

"Piąta wolność lotnicza" umożliwia liniom lotniczym realizację egzotycznych rotacji w ramach dwóch obcych państw pod warunkiem, że ostatecznym miejscem docelowym rejsu będzie własne państwo. W ten sposób linia Emirates może latać m.in. z Mediolanu do Nowego Jorku, a linia Singapore Airlines z Mediolanu na barcelońskie lotnisko El Prat.
Reklama
Pasazer.com na Facebooku
...wczytuję...

Ostatnie komentarze

 - Profil gość
Kup bilet Więcej
dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Wypożycz samochód
Rezerwuj hotel
Wizy
Okazje z lotniska
Okazje pasażera
Reklama