Próba sforsowania kokpitu w samolocie linii easyJet

19 września 2022 09:30
11 września 2022 roku na pokładzie samolotu Airbus A320 linii easyJet doszło do niebezpiecznego zdarzenia. W trakcie lotu z Nicei do Paryża jeden z pasażerów próbował przedrzeć się do kokpitu. Samolot lądował awaryjnie w Lyonie.
Reklama
11 września 2022 roku, czyli w 21. rocznicę tragicznego zamachu na World Trade Centre, na pokładzie samolotu Airbus A320 linii easyJet doszło do groźnego zdarzenia. Maszyna o znakach rejestracyjnych OE-IJJ realizowała rutynową rotację krajową U24066 z Nicei do Paryża. Podróżni wystartowali znad Lazurowego Wybrzeża o godzinie 15:56 i mieli bezpiecznie wylądować w Paryżu po niespełna dwóch godzinach lotu.


Lądowanie w Paryżu okazało się niemożliwe ze względu na agresywnego pasażera, którego zachowanie zagroziło bezpieczeństwu rejsu. W trakcie lotu jeden z podróżnych zdjął koszulkę, wstał i zaczął grozić innym pasażerom. Ponadto, mężczyzna podjął próbę sforsowania kokpitu samolotu Airbus A320. Agresywnego podróżnego obezwładniła załoga. W związku ze zdarzeniem piloci podjęli decyzję o awaryjnym lądowaniu w Lyonie, gdzie maszyna wylądowała po blisko godzinie od startu z Nicei.

- Rejs U24066 z Nicei do Paryża musiał lądować w Lyonie ze względu na agresywne zachowanie jednego z pasażerów. Samolot Airbus A320 wylądował w Lyonie w obecności policji, która zatrzymała mężczyznę. Pasażerowie kontynuowali lot do Paryża - wytłumaczyła linia easyJet.

Ostatnie komentarze

 - Profil gość
Reklama
Kup bilet Więcej
dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Wizy
Rezerwuj hotel
Wizy
Okazje z lotniska

dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Rezerwuj hotel
Wizy