Ryanair i OMV podpisały umowę o dostawie zrównoważonego paliwa lotniczego

14 września 2022 11:32
Ryanair oraz OMV, międzynarodowa zintegrowana firma z branży naftowej, gazowej i chemicznej z siedzibą w Wiedniu, podpisały dziś (14.09) protokół ustaleń (MoU) w sprawie dostaw zrównoważonego paliwa lotniczego (SAF) na lotniska Ryanair w Austrii, Niemczech i Rumunii.
Reklama
Podczas gdy ograniczona produkcja SAF pozostaje globalnym problemem lotnictwa, ten protokół ustaleń daje Ryanair unikalny dostęp do zakupu 160 tys. ton SAF od OMV w ciągu najbliższych 8 lat, co pozwoli zaoszczędzić ponad 400 tys. ton emisji CO2 (co odpowiada około 25 tys. lotów Ryanair z Dublina do Wiednia).

Ta umowa świadczy o ciągłym zaangażowaniu Ryanair w realizację celu 12,5% SAF do 2030 roku oraz ambicji linii lotniczej do osiągnięcia zerowej emisji netto do 2050 roku, czytamy w komunikacie linii. Ryanair poczynił już postępy w realizacji swoich celów środowiskowych, inwestując 22 miliardy dolarów w nową flotę boeingów 737 "Gamechanger", które emitują o 16 proc. mniej spalin i 40 proc. mniej hałasu, w Centrum Badań nad Zrównoważonym Lotnictwem w Trinity College w Dublinie, a teraz w partnerstwo z OMV, które również realizuje swoje ambitne cele strategiczne w zakresie zrównoważonego rozwoju, dodając SAF do swojej oferty produktów, wśród kilku innych działań.


- SAF odgrywa kluczową rolę w naszej strategii dekarbonizacji Pathway to Net Zero, w ramach której zobowiązaliśmy się do zwiększenia wykorzystania SAF w nadchodzących latach - zobowiązanie to, dzięki któremu ta umowa z OMV przyczyni się do dalszych postępów. OMV jest kluczowym partnerem Ryanair w Austrii, Niemczech i Rumunii i cieszymy się na rozwój tego partnerstwa jako największa europejska grupa lotnicza - mówi Thomas Fowler, dyrektor ds. zrównoważonego rozwoju Ryanair.

- Zobowiązujemy się do zmniejszenia własnego śladu węglowego, jak również do wspierania naszych klientów w zmniejszaniu ich śladu. To porozumienie jest doskonałą okazją do przyspieszenia działań obu firm w zakresie zrównoważonego rozwoju. Zrównoważone paliwo lotnicze znacznie zmniejsza emisję CO2, dlatego cieszymy się, że możemy współpracować z tak silnym partnerem jak Ryanair i dostarczać rozwiązania na rzecz zrównoważonego rozwoju branży lotniczej - mówi Nina Marczell, wiceprezeska OMV ds. lotnictwa, dystrybutorów paliw i sektora publicznego.
Tagi
omv saf ryanair

Ostatnie komentarze

 - Profil gość
Reklama
Kup bilet Więcej
dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Wizy
Rezerwuj hotel
Wizy
Okazje z lotniska

dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Rezerwuj hotel
Wizy