airBaltic: 50 mln pasażerów w historii

Szymon Stemski - Profil Szymon Stemski
05 września 2022 09:20
Linia airBaltic obsłużyła w swojej dwudziestosiedmioletniej historii 50 mln pasażerów. Łotewski przewoźnik przywitał jubileuszowego klienta w minioną środę (31.08). Podróżna przyleciała do Rygi samolotem Airbus A220-300 z austriackiego Wiednia.
Reklama

31 sierpnia 2022 roku linia airBaltic powitała na swoim pokładzie jubileuszowego pasażera. Pani Dace Jonaite przyleciała do Rygi samolotem Airbus A220-300 z austriackiego Wiednia. W swojej dwudziestosiedmioletniej historii linia airBaltic obsłużyła 50 mln podróżnych.

- To wielka chwila dla naszej linii. Po 27 latach istnienia naszego przewoźnika mogę wyrazić wdzięczność pasażerom, że wierzą w ten projekt i ufają nam pod każdym względem, powierzając swoją podróż właśnie linii airBaltic. To dla nas niezwykła motywacja do dalszego rozwoju. Celem jest umocnienie pozycji lidera w zakresie lotów z państw bałtyckich - powiedział Martin Gauss, CEO linii airBaltic.


- Bardzo nam miło, że to właśnie na rodzimym lotnisku w Rydze linia airBaltic obchodziła tę wyjątkową okoliczność. Dzięki owocnemu partnerstwu z tym przewoźnikiem Ryga stała się największym hubem lotniczym w regionie. Kto wie, może w przyszłości zostanie również centrum w całej Europie Północnej - dodała Laila Odina, członkini zarządu spółki Riga Airport.

Jubileusz linii airBaltic odbył się w wyjątkowych okolicznościach. Wydarzeniu, w którym wzięli udział najważniejsi przedstawiciele łotewskiego lotnictwa, towarzyszyła uroczysta oprawa, a szczęśliwa pasażerka otrzymała od przewoźnika upominek. Przylot pięćdziesięciomilionowego podróżnego uświetnił występ łotewskiego zespołu Citi Zēni, uczestnika konkursu Eurowizji 2022.

Linia airBaltic powstała w 1995 roku. Właścicielem przewoźnika jest łotewski rząd. W ostatnich latach linia postawiła na rozwój wedle określonej strategii, która znakomicie się sprawdza. Linia airBaltic zainwestowała w jednolitą flotę samolotów nowej generacji Airbus A220-300 oraz rozwój połączeń europejskich z bałtyckich lotnisk regionalnych do najważniejszych ośrodków biznesowych na kontynencie.
Reklama

Ostatnie komentarze

 - Profil gość
Kup bilet Więcej
dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Wypożycz samochód
Rezerwuj hotel
Wizy
Okazje z lotniska
Okazje pasażera
Reklama