Kraków: 777 tys. pasażerów w sierpniu

1 września 2022 11:53
Lotnisko w Krakowie dokonało podsumowania ubiegłego miesiąca. W sierpniu br. z usług krakowskiego portu skorzystało ponad 777 tys. pasażerów. W sumie od początku bieżącego roku udało się już obsłużyć w Balicach 4,7 mln podróżnych.
Reklama
Statystyki Kraków (KRK)
 
Lotnisko w Krakowie podsumowało okres letni. Tylko w ubiegłym miesiącu przez krakowskie lotnisko przewinęło się ponad 777 tys. pasażerów. To bezsprzecznie najlepsza statystyka od początku pandemii koronawirusa. Ruch w Balicach stopniowo rósł od początku roku. W styczniu br. z usług portu skorzystało tylko 323 tys. osób, natomiast w czerwcu udało się już przekroczyć barierę 700 tys. podróżnych obsłużonych w skali miesiąca. W pierwszym miesiącu wakacji Kraków Airport odprawiło 744 tys. osób, a w zeszłym miesiącu wynik ten udało się znów poprawić. W sumie od początku bieżącego roku przez krakowskie lotnisko podróżowało 4,7 mln pasażerów.


- Wrzesień to czas pierwszego podsumowania sezonu letniego w branży turystycznej. Na krakowskim lotnisku był to okres niezwykle dynamiczny. Zdecydowanie utrzymała się tendencja wyboru podróży na wakacje drogą lotniczą. Alicante, Porto, Lizbona, Barcelona, Ateny, Malaga, Dubrownik czy Burgas były kierunkami, które cieszyły się największą popularnością - powiedział Radosław Włoszek, prezes zarządu Kraków Airport.

Dla porównania w sierpniu sprzed dwóch lat przez Kraków przewinęło się zaledwie 309 tys. podróżnych. Było to pierwsze lato z obostrzeniami pandemicznymi. Rok później, choć wciąż w ścisłym reżimie sanitarnym, pasażerów przybyło. Z usług krakowskiego portu skorzystało wówczas 462 tys. pasażerów. Tegoroczna statystyka niczym więc nie przypomina już wyników z okresu epidemii i jest dużo bliższa przedpandemicznym rezultatom. W rekordowym sierpniu przed pandemią w Krakowie odprawiono 823 tys. osób, czyli o "tylko" 46 tys. podróżnych więcej niż w ubiegłym miesiącu.

Ostatnie komentarze

 - Profil gość
Reklama
Kup bilet Więcej
dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Wizy
Rezerwuj hotel
Wizy
Okazje z lotniska

dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Rezerwuj hotel
Wizy