Air France rozwija się w Finlandii

25 sierpnia 2022 10:00
Linia Air France zapowiedziała uruchomienie dwóch nowych połączeń do Finlandii. Przewoźnik w szczycie sezonu zimowego poleci z Paryża do Rovaniemi i Kittilä. Wcześniej podobną decyzję podjęła linia KLM.
Reklama
Z każdym dniem w ofertach europejskich i światowych przewoźników pojawia się coraz więcej zimowych nowości. Najczęściej zimowe połączenia sezonowe dotyczą popularnych kurortów górskich i narciarskich oraz miejsc, które nierozłącznie kojarzą się z mroźną, magiczną aurą. Nie inaczej jest w przypadku linii Air France, która zapowiedziała właśnie uruchomienie dwóch nowych połączeń do Finlandii.


27 listopada 2022 roku linia Air France uruchomi realizowaną już w przeszłości trasę do Rovaniemi, miasteczka słynącego z wioski Świętego Mikołaja. W szczycie okresu świąteczno-noworocznego rotacja będzie powtarzana nawet każdego dnia. Nieco później, 10 grudnia 2022 roku, francuski przewoźnik zainauguruje połączenie z Paryża do Kittilä, czyli innego lapońskiego miasta. To właśnie tam w 1999 roku odnotowano najniższą temperaturę w historii kraju: -51,5°C! Trasa będzie wykonywana tylko raz w tygodniu. Oba połączenia znikną z francuskiej siatki połączeń wraz z nadejściem przyszłorocznego sezonu letniego.

Wcześniej na rozwój w Finlandii postawiła też partnerska linia KLM. Przewoźnik będzie latał z Amsterdamu do Rovaniemi w okresie od 3 grudnia 2022 roku do 25 marca 2023 roku z częstotliwością jednego rejsu tygodniowo.

Ostatnie komentarze

 - Profil gość
Reklama
Kup bilet Więcej
dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Wizy
Rezerwuj hotel
Wizy
Okazje z lotniska

dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Rezerwuj hotel
Wizy