British Airways odwoła 10 tys. lotów z Heathrow

23 sierpnia 2022 12:00
Linia British Airways zapowiedziała dalsze cięcia w swoim oferowaniu w celu odciążenia Londynu Heathrow. Pomimo znacznego ograniczenia siatki połączeń, brytyjski przewoźnik wciąż chce zrealizować w sezonie zimowym przeszło 120 tys. lotów krajowych i zagranicznych.
Reklama
Już 30 października 2022 roku lotnictwo cywilne wprowadzi w życie zimową siatkę połączeń. Wraz z nią w ofertach światowych przewoźników pojawią się nie tylko nowe kierunki, ale też różne ograniczenia. Wiele połączeń sezonowych, które w lato cieszą się niebywałym zainteresowaniem turystów, traci na popularności w zimę, więc tymczasowo znika z wakacyjnych portfolio linii lotniczych. Czasem cięcia podyktowane są innymi przyczynami. Przykładowo, chęć rozwoju linii British Airways w sezonie zimowym skutecznie wstrzymała wciąż uciążliwa sytuacja w Londynie Heathrow, gdzie ograniczona przepustowość nie pozwala przewoźnikom na realizację pełnego oferowania.


Linia British Airways zapowiedziała, że w okresie zimowym będzie musiała zrezygnować z obsługi kolejnych 10 tys. lotów w celu odciążenia przepracowanych pracowników londyńskiego lotniska. Zmiana oznacza, że brytyjski przewoźnik skasuje około 8 proc. wszystkich lotów, których realizacja była zaplanowana na nadchodzącą zimę. Decyzja została poniekąd wymuszona przez przedłużenie limitu obsługiwanych w ciągu dnia pasażerów przez samo lotnisko. Przynajmniej do końca października br. przez Londyn Heathrow nie może podróżować więcej niż 100 tys. osób dziennie.

Pomimo kolejnych cięć w rozkładzie linia British Airways wciąż zamierza zrealizować w sezonie zimowym astronomiczną liczbę 120 tys. lotów krajowych i zagranicznych. Przewoźnik udostępnił swoim klientom ponad 23 mln foteli lotniczych na kilkuset trasach. Niespełna 80 proc. siatki połączeń ma obejmować połączenia europejskie.

Ostatnie komentarze

 - Profil gość
Reklama
Kup bilet Więcej
dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Wizy
Rezerwuj hotel
Wizy
Okazje z lotniska

dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Rezerwuj hotel
Wizy