Limit pasażerów na Heathrow zostanie na dłużej

17 sierpnia 2022 09:00
Lotnisko w Heathrow zapowiedziało przedłużenie obowiązującego od ubiegłego miesiąca limitu pasażerów. Oznacza to, że przynajmniej do końca października br. z usług londyńskiego portu będzie mogło korzystać maksymalnie 100 tys. osób w ciągu dnia.
Reklama
W lipcu br. lotnisko w Heathrow wprowadziło limit pasażerów obsługiwanych w ciągu dnia w celu zminimalizowania negatywnych skutków braków kadrowych. Włodarze londyńskiego portu przekazali, że ograniczenie pozwoliło na zmniejszenie liczby odwołanych na ostatnią chwilę lotów, poprawienie wskaźnika punktualności oraz skrócenie czasu oczekiwania na bagaż oraz do kontroli bezpieczeństwa.

Po konsultacji z liniami lotniczymi lotnisko Londyn Heathrow podjęło decyzję o przedłużeniu obowiązującego limitu pasażerów. Limit będzie obowiązywał przynajmniej do końca sezonu letniego. Oznacza to, że do końca października br. z usług londyńskiego portu będzie mogło korzystać maksymalnie 100 tys. podróżnych w ciągu dnia.


- Naszym największym zmartwieniem jest zagwarantowanie pasażerom rzetelnego serwisu. W związku z tym wprowadziliśmy tymczasowe ograniczenie liczby pasażerów w celu poprawienia jakości naszych usług w szczycie sezonu letniego. Chcielibyśmy usunąć ten limit możliwie najszybciej, ale nastąpi to najwcześniej w momencie, gdy wszystkie podmioty operujące na naszym lotnisku dołożą swoją cegiełkę do uzupełnienia braków kadrowych - powiedział Ross Baker, CCO lotniska Londyn Heathrow.

Lotnisko Heathrow nie jest jedynym, które wprowadziło limit podróżnych w okresie letnim. Podobną decyzję podjęło m.in. amsterdamskie lotnisko Schiphol, z którego usług może korzystać maksymalnie 70 tys. osób dziennie.

Ostatnie komentarze

 - Profil gość
Reklama
Kup bilet Więcej
dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Wizy
Rezerwuj hotel
Wizy
Okazje z lotniska

dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Rezerwuj hotel
Wizy