Modlin: Lipiec 2022 r. najlepszym miesiącem w historii lotniska

11 sierpnia 2022 09:00
1 komentarz
Lipiec 2022 r. okazał się kolejnym rekordowym miesiącem w porcie lotniczym Warszawa-Modlin.
Reklama
Statystyki Warszawa-Modlin (WMI)
 
W lipcu z usług lotniska skorzystało 329527 pasażerów i obsłużono na nim 2180 operacji lotniczych. Stanowiło to odpowiednio 110,9 proc. wolumenu pasażerów i 115,3 proc. operacji startów i lądowań w stosunku do analogicznego okresu roku 2019. To również najlepszy przewozowo miesiąc w historii lotniska. Wysokie wzrosty odnotowano w porównaniu z lipcem 2021 r.: 160,0 proc. obsłużonych pasażerów i 122,1 proc. operacji.

Lipiec 2022 roku okazał się najlepszym przewozowo miesiącem w 10-letniej historii lotniska. Poprzedni rekord przewozów został ustanowiony w czerwcu 2022 r., kiedy obsłużono 315552 pasażerów. W najlepszym przewozowo miesiącu roku 2019 - sierpniu – obsłużono 303133 pasażerów. W minionym miesiącu pasażerowie lotniska najczęściej wybierali Londyn, a w następnej kolejności Dublin, Rygę, Rzym i Sztokholm. W ciągu pierwszych siedmiu miesięcy 2022 r. lotnisko obsłużyło 1,75 mln pasażerów i niespełna 13 tys. operacji startów i lądowań. To odpowiednio 92,8 proc. wolumenu pasażerów i 100,9 proc. operacji startów i lądowań w stosunku do pierwszych siedmiu miesięcy roku 2019.


- W lipcu 2022 Lotnisko Warszawa/Modlin obchodziło dziesięciolecie swojej działalności. W tym okresie skorzystało z niego ponad 21 mln pasażerów oraz wykonano ponad 141 tys. operacji startów i lądowań. W ramach istniejącej infrastruktury staramy się poszerzać zakres świadczonych usług i udogodnień dla pasażerów. W pierwszych dniach sierpnia oddaliśmy do dyspozycji pasażerów nową powierzchnię gastronomiczną oraz poczekalnię na antresoli terminala. Zakończona została rozbudowa sklepu wolnocłowego Aelia, który dzięki prawie dwukrotnemu powiększeniu powierzchni handlowej będzie oferować znacznie większy asortyment towarów – mówi Tomasz Szymczak, p. o. Prezesa Zarządu Mazowieckiego Portu Lotniczego Warszawa-Modlin.

W maju 2022 r. rozpoczęła się kompleksowa przebudowa powierzchni handlowych i gastronomicznych w Terminalu pasażerskim. Na parterze Terminala w strefie zastrzeżonej (znajdującej się za kontrolą bezpieczeństwa) rozbudowany został sklep duty free Aelia. Pasażerowie uzyskali jednocześnie dostęp do wcześniej dla nich niedostępnej powierzchni na antresoli Terminala, gdzie powstała nowa strefa restauracyjna wraz z poczekalnią, dzięki której przybyło miejsc siedzących dla oczekujących na rejsy. Wkrótce rusza rozbudowa sklepu convenience Relay. Rozbudowany zostanie także węzeł sanitarny. Prace modernizacyjne odbywają się etapowo i są prowadzone również w godzinach nocnych, tak aby ograniczyć do minimum uciążliwości dla pasażerów. Z początkiem lipca br. w strefie ogólnodostępnej Terminala otwarty został nowy punkt gastronomiczny, kawiarnia Atmosphere, a na terenach zielonych przed Terminalem pasażerowie mogą też od tego miesiąca korzystać z usług nowo uruchomionego punktu gastronomicznego i ogródka kawiarnianego prowadzonego pod marką Costa Coffee.

Fot.: Materiały prasowe
Ten artykuł powstał na podstawie materiałów prasowych nadesłanych do redakcji przez podmiot trzeci. Portal Pasazer.com nie bierze odpowiedzialności za merytoryczną treść artykułu, którego nie jest autorem.

Ostatnie komentarze

KKss 2022-08-11 11:58   
KKss - Profil KKss
I gdyby nie pisowskie fobie i blokada Zarządu w ciągu tych 7 lat można byłoby zbudować dla Warszawy drugie lotnisko z perspektywą rozwoju. Bez wywłaszczeń ogromnej liczby mieszkańców i zadęcia bez sensu i szans na realizację pod nazwą CPK.
 - Profil gość
Reklama
Kup bilet Więcej
dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Wizy
Rezerwuj hotel
Wizy
Okazje z lotniska

dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Rezerwuj hotel
Wizy