Kraków: 719 tys. pasażerów w czerwcu

Krzysztof Loga Sowiński - Profil Krzysztof Loga Sowiński
01 lipca 2022 12:09
W czerwcu br. z lotniska w Balicach skorzystało tylko 4 proc. mniej pasażerów niż w tym samym miesiącu 2019 r.
Reklama

Statystyki Kraków (KRK)
W czerwcu 2022 r. z usług krakowskiego lotniska skorzystało niepełna 719 mln pasażerów, czyli tylko o 4 proc. mniej w stosunku do czerwca 2019 r., ale już o 255 proc. więcej w stosunku do czerwca 2021 r. Łącznie od początku 2022 r. na lotnisku w Krakowie obsłużono prawie 3,2 mln pasażerów.

- Planując rozwój krakowskiego lotniska w 2022 r. zakładaliśmy, że w miesiącach wiosennych i letnich ruch na krakowskim lotnisku będzie sukcesywnie wzrastał. Wzrasta o wiele szybciej, a wszystko dzięki ogromnej pasji do podniebnych podróży - powiedział Radosław Włoszek, prezes zarządu Kraków Airport. - Dziękujemy tym wszystkim pasażerom, którzy mimo wielu wyzwań z jakimi nadal zmaga się branża lotnicza wybrali samolot jako ulubiony środek transportu na wakacje - dodał Włoszek.


Na dobre wyniki krakowskiego lotniska złożyły się połączenia amerykańskie, które 4 czerwca zainaugurował LOT. Są to rejsy transatlantyckie na trasie z Krakowa na nowojorskie lotnisko Newark. Loty boeingiem 787 Dreamliner z Krakowa do Newark zostały wznowione po 11 latach przerwy. Na obu lotniskach w Krakowie i w Nowym Jorku samoloty zostały powitane uroczystym salutem wodnym. Samoloty narodowego przewoźnika za Atlantyk odlatują w każdą sobotę o godz. 14.30. Z kolei do Chicago z Krakowa LOT startuje cztery razy w tygodniu, tj. w poniedziałki, środy, piątki i soboty.

Fot. Materiały prasowe
Ten artykuł powstał na podstawie materiałów prasowych nadesłanych do redakcji przez podmiot trzeci. Portal Pasazer.com nie bierze odpowiedzialności za merytoryczną treść artykułu, którego nie jest autorem.
Reklama

Ostatnie komentarze

 - Profil gość
Kup bilet Więcej
Rezerwuj loty
dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Wypożycz samochód
Rezerwuj hotel
Wizy
Okazje z lotniska
Okazje pasażera
Reklama