Kraków: 719 tys. pasażerów w czerwcu

1 lipca 2022 12:09
W czerwcu br. z lotniska w Balicach skorzystało tylko 4 proc. mniej pasażerów niż w tym samym miesiącu 2019 r.
Reklama
Statystyki Kraków (KRK)
 
W czerwcu 2022 r. z usług krakowskiego lotniska skorzystało niepełna 719 mln pasażerów, czyli tylko o 4 proc. mniej w stosunku do czerwca 2019 r., ale już o 255 proc. więcej w stosunku do czerwca 2021 r. Łącznie od początku 2022 r. na lotnisku w Krakowie obsłużono prawie 3,2 mln pasażerów.

- Planując rozwój krakowskiego lotniska w 2022 r. zakładaliśmy, że w miesiącach wiosennych i letnich ruch na krakowskim lotnisku będzie sukcesywnie wzrastał. Wzrasta o wiele szybciej, a wszystko dzięki ogromnej pasji do podniebnych podróży - powiedział Radosław Włoszek, prezes zarządu Kraków Airport. - Dziękujemy tym wszystkim pasażerom, którzy mimo wielu wyzwań z jakimi nadal zmaga się branża lotnicza wybrali samolot jako ulubiony środek transportu na wakacje - dodał Włoszek.


Na dobre wyniki krakowskiego lotniska złożyły się połączenia amerykańskie, które 4 czerwca zainaugurował LOT. Są to rejsy transatlantyckie na trasie z Krakowa na nowojorskie lotnisko Newark. Loty boeingiem 787 Dreamliner z Krakowa do Newark zostały wznowione po 11 latach przerwy. Na obu lotniskach w Krakowie i w Nowym Jorku samoloty zostały powitane uroczystym salutem wodnym. Samoloty narodowego przewoźnika za Atlantyk odlatują w każdą sobotę o godz. 14.30. Z kolei do Chicago z Krakowa LOT startuje cztery razy w tygodniu, tj. w poniedziałki, środy, piątki i soboty.

Fot. Materiały prasowe
Ten artykuł powstał na podstawie materiałów prasowych nadesłanych do redakcji przez podmiot trzeci. Portal Pasazer.com nie bierze odpowiedzialności za merytoryczną treść artykułu, którego nie jest autorem.

Ostatnie komentarze

 - Profil gość
Reklama
Kup bilet Więcej
dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Wizy
Rezerwuj hotel
Wizy
Okazje z lotniska

dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Rezerwuj hotel
Wizy