Kraków: 681 tys. pasażerów w maju

Krzysztof Loga Sowiński - Profil Krzysztof Loga Sowiński
01 czerwca 2022 12:56
W maju 2022 r. krakowski port lotniczy odwiedziło ponad 680 tys. podróżnych.
Reklama

Statystyki Kraków (KRK)
W maju z usług krakowskiego lotniska skorzystało 681 275 pasażerów, czyli o 9 proc. mniej w stosunku do maja 2019 roku, ale już o 778 proc. więcej w stosunku do maja 2021 roku! Łącznie od początku 2022 roku obsłużono 2 473 068 pasażerów!

- Do końca roku szkolnego pozostało jeszcze kilka tygodni, ale na krakowskim lotnisku już czujemy wraz z pasażerami wakacyjną atmosferę. Cieszymy się, że maj okazał się frekwencyjnym sukcesem i mamy nadzieję, że kolejne miesiące pozwolą na dalszy rozwój ruchu turystycznego w całej Małopolsce - powiedział Radosław Włoszek, prezes zarządu Kraków Airport. - Już od 1 maja wystartowała kampania Kraków Airport „Leć na wakacje #PROSTOzKRAKOWA; Kraków Airport wraz z przewoźnikami przygotował bogatą i różnorodną siatkę połączeń do Europy, ale także min. do Stanów Zjednoczonych, Izraela czy Zjednoczonych Emiratów Arabskich. Jestem pewny, że każdy znajdzie swoje wymarzone miejsce na wakacje 2022.- dodał Włoszek.

Fot.: Materiały prasowe

Ten artykuł powstał na podstawie materiałów prasowych nadesłanych do redakcji przez podmiot trzeci. Portal Pasazer.com nie bierze odpowiedzialności za merytoryczną treść artykułu, którego nie jest autorem.
Reklama

Ostatnie komentarze

 - Profil gość
Kup bilet Więcej
Rezerwuj loty
dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Wypożycz samochód
Rezerwuj hotel
Wizy
Okazje z lotniska
Okazje pasażera
Reklama