Startuje trasa z Warszawy do Baku

27 maja 2022 16:34
LOT zainauguruje dziś (28.05) bezpośrednie połączenie na trasie z Warszawa do Baku.
Reklama
Boeing 737 ma wystartować z warszawskiego Lotniska Chopina o godz. 23, by po czterech godzinach dolecieć do Portu Lotniczego Baku im. Heydara Aliyeva. Do stolicy Azerbejdżanu narodowy przewoźnik poleci we wtorki, środy, piątki i soboty.

Połączenie ma szczególną wartość biznesową, gdyż Azerbejdżan jest od lat istotnym partnerem gospodarczym Polski - podał w piątek PLL LOT.
- Z tym większą radością ogłaszam otwarcie połączenia do Baku. Głęboko wierzę, że bezpośredni lot przyczyni się do dalszej promocji polskiego dziedzictwa w Azerbejdżanie i umacniania relacji między dwoma krajami. Z kolei spuścizna polskich architektów w Azerbejdżanie, w postaci przepięknych zabytków, zachwyci turystów z Polski - powiedział Rafał Milczarski, prezes LOT-u.


Ambasador Azerbejdżanu w Polsce Nargiz Gurbanova mówiła, że uruchomienie połączenia LOT-u do Baku będzie okazją do poznania polskiego dziedzictwa w Azerbejdżanie, kultury, sztuki i kuchni jej kraju, przyrody, a także rozwoju gospodarczego - w tym kontekście wskazując na pokaźne złoża ropy naftowej i gazu ziemnego.

Azerbejdżan i Baku, to także polskie ślady. Dorobek polskich architektów działających w Azerbejdżanie na przełomie XIX i XX wieku wniósł istotny wkład w rozwój kultury, nauki i przemysłu Azerbejdżanu.

Ostatnie komentarze

 - Profil gość
Reklama
Kup bilet Więcej
dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Wizy
Rezerwuj hotel
Wizy
Okazje z lotniska

dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Rezerwuj hotel
Wizy