Poznań: 155 tys. pasażerów w kwietniu

24 maja 2022 10:05
Port Lotniczy w Poznaniu podsumował ubiegły miesiąc. W kwietniu br. poznańskie lotnisko odprawiło ponad 155 tys. pasażerów, co stanowi wzrost o spektakularne 1,1 tys. proc. w porównaniu do analogicznego okresu przed rokiem.
Reklama
Lotnisko w Poznaniu dokonało podsumowania zeszłego miesiąca. Na przestrzeni całego kwietnia br. z usług poznańskiego portu skorzystało ponad 155 tys. pasażerów, co stanowi wzrost o 1,1 tys. proc. w zestawieniu z analogicznym okresem przed rokiem. Jednocześnie, był to trzeci najlepszy kwiecień w historii lotniska. Wyniki przewozowe jednoznacznie świadczą o postępującej odbudowie ruchu pasażerskiego w Poznaniu. Co więcej, osiągnięto poziom 97 proc. regeneracji ruchu w porównaniu do okresu sprzed pandemii. To najkorzystniejszy rezultat na skalę całego kraju.


Przeważająca większość podróżnych, która skorzystała z poznańskiego lotniska w ubiegłym miesiącu, wybrała ofertę przewoźników niskokosztowych. W ramach ruchu czarterowego przez Poznań przewinęło się zaledwie 16 tys. osób. Najwyższe wskaźniki wypełnienia samolotów odnotowano na trasach do Hiszpanii (Alicante oraz Girona), Jordanii (Amman), Włoch (Rzym) oraz Irlandii (Dublin).

Ostatnie komentarze

 - Profil gość
Reklama
Kup bilet Więcej
dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Wizy
Rezerwuj hotel
Wizy
Okazje z lotniska

dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Rezerwuj hotel
Wizy