Kryzys w PAŻP wciąż bez rozstrzygnięcia

12 kwietnia 2022 09:30
Za nami kolejny dzień spotkań przedstawicieli Polskiej Agencji Żeglugi Powietrznej z reprezentantami Związku Zawodowego Kontrolerów Ruchu Lotniczego. Rozmowy negocjacyjne wciąż nie przyniosły oczekiwanego rozstrzygnięcia.
Reklama
Od kilku dni trwa kryzys w polskiej przestrzeni powietrznej, który zrodził się z wielomiesięcznego konfliktu w Polskiej Agencji Żeglugi Powietrznej. Organizacja przyjęła zaktualizowany regulamin wynagrodzeń kontrolerów ruchu lotniczego, który miał wprowadzić sprawiedliwe dla wszystkich rozwiązania, lecz w konsekwencji znacząco ograniczał pensję (przede wszystkim) warszawskich pracowników. Ci, nie zaakceptowali nowych warunków i zaczęli masowo składać wypowiedzenia. Na domiar złego, Najwyższa Izba Kontroli potwierdziła doniesienia kontrolerów o nieustannie zaniżanych standardach bezpieczeństwa na polskim niebie.


Absencja kontrolerów ruchu lotniczego spowodowała wielogodzinne opóźnienia na polskich lotniskach. Szczególnie zła sytuacja była (i wciąż jest) na Lotnisku Chopina w Warszawie, a najgorsze dopiero przed pasażerami. Zbliżający się okres wielkanocny, który każdego roku wiąże się ze wzmożonym ruchem pasażerskim, powinien być dodatkową motywacją dla Polskiej Agencji Żeglugi Powietrznej do szybkiego zażegnania konfliktu, aby uniknąć całkowitego paraliżu polskiej przestrzeni powietrznej.

Wczoraj (11.04) Polska Agencja Żeglugi Powietrznej przekazała, że wciąż brakuje rozstrzygnięcia, a intensywne rozmowy negocjacyjne nie przyniosły póki co oczekiwanych rezultatów. Wczorajsze spotkanie przedstawicieli Polskiej Agencji Żeglugi Powietrznej z reprezentantami Związku Zawodowego Kontrolerów Ruchu Lotniczego było kolejną turą rozmów, które prowadzone mają być "w sposób merytoryczny i w atmosferze wzajemnego szacunku". Negocjacje zostaną wznowione jeszcze dzisiaj. Początek spotkania ustalono na godzinę 10:00.

Fot.: Polska Agencja Żeglugi Powietrznej

Ostatnie komentarze

 - Profil gość
Reklama
Kup bilet Więcej
dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Wizy
Rezerwuj hotel
Wizy
Okazje z lotniska

dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Rezerwuj hotel
Wizy