Turkish Airlines poleci do Seattle

29 marca 2022 10:05
Linia Turkish Airlines zapowiedziała uruchomienie nowego połączenia dalekodystansowego ze Stambułu do Seattle w Stanach Zjednoczonych. Będzie to dwunasta trasa tureckiego przewoźnika za Ocean Atlantycki. Wkrótce mają wystartować również rejsy do Detroit i Denver.
Reklama
W systemie rezerwacyjnym linii Turkish Airlines pojawiła się możliwość zakupu biletów na podróż transatlantycką ze Stambułu do Seattle w Stanach Zjednoczonych. Pierwszy rejs między miastami odbędzie się 27 maja 2022 roku. Trasa realizowana będzie cztery razy w tygodniu przy wykorzystaniu samolotów Boeing 787-9 Dreamliner, które mogą zabrać na pokład do 300 pasażerów w dwóch klasach. Odległość między Stambułem a Seattle wynosi niespełna 10 tys. kilometrów, więc rotacja dołączy do grona ponadprzeciętnie długich połączeń lotniczych.


Start ze Stambułu zaplanowany jest na godzinę 14:05, a lądowanie w Seattle na godzinę 16:15. W drogę powrotną samolot tureckiego przewoźnika wyruszy o godzinie 17:45, aby o godzinie 15:25 następnego dnia ponownie znaleźć się w Turcji. Bezpośredni przelot w kierunku zachodnim potrwa 12 godzin i 10 minut.

Oferta rejsów linii Turkish Airlines do Stanów Zjednoczonych będzie rekordowa w historii przewoźnika i zdecydowanie przebije transatlantyckie oferowanie sprzed pandemii. Przewoźnik udostępni w tym sezonie wakacyjnym przeszło 2,5 mln foteli lotniczych na trasach do Stanów Zjednoczonych. Połączenie do Seattle będzie dwunastą amerykańską rotacją linii Turkish Airlines. Już teraz można polecieć ze Stambułu do Nowego Jorku (JFK i Newark), Chicago, Los Angeles, Miami, San Francisco, Waszyngtonu, Bostonu, Houston, Atlanty oraz Dallas. Niewykluczone, że w najbliższej przyszłość turecki przewoźnik uruchomi również rejsy do Dallas i Denver.

Ostatnie komentarze

 - Profil gość
Reklama
Kup bilet Więcej
dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Wizy
Rezerwuj hotel
Wizy
Okazje z lotniska
Reklama

dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Rezerwuj hotel
Wizy