Modlin czwartym lotniskiem w Polsce

Krzysztof Loga Sowiński - Profil Krzysztof Loga Sowiński
24 marca 2022 12:36
Po pierwszych dwóch miesiącach 2022 r. Mazowiecki Port Lotniczy Warszawa-Modlin jest czwartym największym pasażerskim lotniskiem w Polsce.
Reklama
Statystyki Warszawa-Modlin (WMI)
 
Dwa pierwsze miesiące br. były bardzo dobre dla większości regionalnych portów lotniczych w Polsce. Na lotniskach w Krakowie, Gdańsku, Katowicach i Wrocławiu luty 2022 r. okazał się lepszy od stycznia, co jest sprzeczne z historycznymi trendami. Taka anomalia świadczy o postępującej odbudowie ruchu lotniczego w tych portach.

Podobną prawidłowość odnotował również port lotniczy w Modlinie, który w styczniu br. roku obsłużył prawie 139 tys. pasażerów, czyli 59 proc. względem stycznia 2019. W pierwszym miesiącu br. w nowodworskim porcie wykonano 1302 operacje lotnicze. Luty 2022 r. okazał się jeszcze lepszy. W ubiegłym miesiącu Modlin odwiedziło 175,5 tys. podróżnych i odbyło się 1422 startów i lądowań. W porównaniu do lutego 2019 liczba pasażerów była niższa tylko o 23,3, proc.


Po dwóch pierwszych miesiącach te dane plasują Modlin na czwartym miejscu w Polsce pod względem obsłużonych pasażerów narastająco. O pozycję w rankingu polskich lotnisk podwarszawski port walczy z Katowicami i Wrocławiem. Oba te lotniska odnotowały słabszy początek roku. Zazwyczaj Pyrzowice i Strachowice doganiały Modlin w połowie roku. Nie wiadomo czy tak się stanie również w 2022 r., bo w grę wchodzi utrata rynku ukraińskiego, który był istotnym elementem pasażerskiego ruchu lotniczego w Polsce.

Fot.: Materiały prasowe

Ostatnie komentarze

 - Profil gość
Reklama
Kup bilet Więcej
dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Wizy
Rezerwuj hotel
Wizy
Okazje z lotniska
Reklama
dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Rezerwuj hotel
Wizy