Air Tahiti Nui powierzył obsługę dreamlinerów LOTAMS-owi

22 marca 2022 08:00
Linia lotnicza Air Tahiti Nui powierzył LOTAMS-owi obsługę swoich boeingów 787
Reklama
Współpraca rozpoczęła się od dwóch przeglądów ciężkich typu C, które zostały wykonane w styczniu. Warto zauważyć, że były to pierwsze czynności obsługowe wykonane w LOTAMS na Boeingu 787 z silnikami GEnx.

- Jeszcze w 2021 roku, wygraliśmy kontrakt na obsługę samolotów z floty Air Tahiti Nui. Realizacja dwóch obsług wykonana w styczniu zapoczątkowała naszą współpracę i pozostałe przeglądy, które zaplanowane są na kolejne miesiące. Jesteśmy dumni z pozyskania kolejnego już klienta zagranicznego, który zrealizuje u nas obsługę techniczną boeinga 787 – komentuje Paweł Szymanek, dyrektor biura sprzedaży w LOTAMS.


Pracownicy LOTAMS zaangażowani w obsługę bazową obu samolotów wykonali zaplanowane zadania obsługowe obejmujące modyfikacje i biuletyny, w tym m.in. wymianę obejm przewodów paliwowych na silniku, naprawę uszkodzeń na strukturze samolotu po uderzeniu pioruna, wymianę górnych odbojników rewersów, wymianę paneli dostępu do wody pitnej czy wymienników ciepła (NGS Heat Exchanger oraz Quad Heat Exchangers). Nadprogramowym zadaniem zleconym przez operatora były testy funkcjonalne trapów ratunkowych. Zakres przeglądów obu samolotów był bardzo podobny, jednakże na jednym z samolotów zostało wykonane dodatkowo sprawdzenie uszkodzenia pompy paliwa (wewnątrz zbiornika centralnego).
Reklama

Ostatnie komentarze

 - Profil gość
Reklama
Kup bilet Więcej
dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Wizy
Rezerwuj hotel
Wizy
Okazje z lotniska

dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Rezerwuj hotel
Wizy