Eurowings zatrudni 750 członków załóg lotniczych

2 lutego 2022 10:15
W ciągu najbliższych 12 miesięcy Eurowings chce utworzyć 750 stanowisk pracy dla pilotów, pilotek, stewardes i stewardów.
Reklama
Niemiecki przewoźnik z Grupy Lufthansy nie obawia się obecnej fali wariantu omikron koronawirusa. Eurowings specjalizujący się w obsłudze niższego segmentu rynku podróży lotniczych przygotowuje się na mocne odbicie popytu w sezonie letnim 2022 r. Pod koniec stycznia br. firma ogłosiła, że chce kontynuować rozwój z ubiegłego roku, czyli zrekrutować lub przywrócić do pracy ok. 750 pilotów i członków personelu pokładowego.

Miejsca pracy mają zostać utworzone zarówno w Eurowings Germany z bazą na lotnisku Kolonia-Bonn, jak i w Eurowings Europe z siedzibą w Austrii. Przewoźnik poszukuje kandydatów na 220 pilotów i ok. 550 członków personelu pokładowego w całej Europie. Eurowings chce również zwiększyć liczbę pracowników obsługi technicznej samolotów, a także w służbach sprzedaży oraz w dziale obsługi klienta.


W wydanym oświadczeniu Eurowings wyjaśnia, że zamierza realizować rozwój zapoczątkowany w zeszłym roku. W trakcie największego kryzysu w historii branży lotniczej przewoźnik zmodyfikował swoją strategię i skoncentrował się w większym stopniu na kierunkach turystycznych oraz na rosnącym segmencie rynku podróży prywatnych. W rezultacie Eurowings był jedną z niewielu linii lotniczych w Europie, które ponownie zatrudniały pracowników już w 2021 r. W przedsiębiorstwie znalazło pracę ok. 750 nowych członków załóg lotniczych, w tym wiele osób wcześniej zwolnionych z innych spółek Grupy Lufthansy.

Przedstawiciele Eurowings, wierzą, że przyjęcie tak wielu nowych pracowników umożliwi linii obsłużenie dynamicznego wzrostu liczby pasażerów, którego spodziewają się w lecie 2022 r. Silne zwiększenie ruchu lotniczego ma być efektem nadrabiania przez Europejczyków pandemicznych zaległości w podróżach wakacyjnych. Eurowings zaoferuje podróżnym najszerszy wybór z dotychczasowych letnich rozkładów lotów. W ofercie pojawi się ponad 140 kierunków, z ulubionymi przez pasażerów Balearami. W lecie 2022 r. Palma de Mallorca, będzie obsługiwana z ponad 20 lotnisk, aż 380 razy w tygodniu.

Fot.: Materiały prasowe

Ostatnie komentarze

 - Profil gość
Reklama
Kup bilet Więcej
dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Wizy
Rezerwuj hotel
Wizy
Okazje z lotniska

dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Rezerwuj hotel
Wizy