Linie American Airlines wróciły do Australii

Szymon Stemski - Profil Szymon Stemski
10 stycznia 2022 10:00
Po czterech miesiącach przerwy linie American Airlines przywróciły bezpośrednie rejsy z Los Angeles do Sydney. Inauguracyjny rejs odbył się 4 stycznia 2022 roku, a sam przelot potrwał ponad czternaście godzin. Trasa została wcześniej wstrzymana ze względu na obostrzenia w podróżowaniu.
Reklama
Linie American Airlines wróciły na australijskie niebo. Pierwszy, po czteromiesięcznej przerwie, rejs AA73 został zrealizowany 4 stycznia 2022 roku. Maszyna Boeing 787-9 Dreamliner o znakach rejestracyjnych N835AN wystartowała z Los Angeles chwilę po godzinie 11:00, aby po 14 godzinach i 40 minutach spędzonych w powietrzu wylądować w Sydney. Samolot w malowaniu American Airlines został zaobserwowany w Australii po raz pierwszy od 128 dni. Po wznowieniu rotacji, trasa wykonywana będzie z częstotliwością jednego lotu dziennie.


Przywrócenie bezpośrednich rejsów czołowego amerykańskiego przewoźnika do Sydney jest ważnym krokiem w stronę odbudowy branży lotniczej po pandemii koronawirusa. Połączenia lotnicze ze Stanów Zjednoczonych do Australii przestały cieszyć się powodzeniem już w lipcu ub. roku,, gdy australijski rząd wprowadził surowe obostrzenia w podróżowaniu. Niemniej jednak, linie American Airlines postanowiły utrzymać trasę z Los Angeles do Sydney przez kolejny miesiąc. Jako, że niektóre samoloty przewoźnika odlatywały w kierunku Australii niemalże puste, Amerykanie postanowili tymczasowo zawiesić rejsy do Sydney wraz z nadejściem września ub. roku. Pomimo zapowiedzi szybkiego wznowienia lotów, połączenie wróciło do rozkładu linii American Airlines dopiero teraz.

Ostatnie komentarze

 - Profil gość
Reklama
Kup bilet Więcej
dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Wizy
Rezerwuj hotel
Wizy
Okazje z lotniska
Reklama
dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Rezerwuj hotel
Wizy