Wizz Air rozbudowuje bazę w Londynie Gatwick

24 grudnia 2021 15:42
Zgodnie z wcześniejszymi zapowiedziami, węgierski przewoźnik ogłosił pokaźną ekspansję w Londynie Gatwick. Wizz Air umieści w stolicy Wielkiej Brytanii cztery dodatkowe samoloty Airbus A321neo, które pozwolą na uruchomienie kolejnych czternastu, atrakcyjnych połączeń z londyńskiego Gatwick.
Reklama
Wczoraj (23.12) Wizz Air potwierdził otrzymanie dodatkowych, piętnastu dziennych slotów na lotnisku Gatwick. Przejęte sloty należały wcześniej do Norwegiana, który z racji drastycznych cięć w swojej ofercie nie był w stanie w pełni wykorzystać potencjału londyńskiego portu. Kwestią czasu było podjęcie przez węgierskiego przewoźnika decyzji o znacznej ekspansji w stolicy Wielkiej Brytanii. Wieść o rozbudowie bazy operacyjnej w Londynie Gatwick nadeszła następnego dnia.

Obecnie na lotnisku Gatwick stacjonuje jeden samolot przewoźnika, lecz już wkrótce liczba ta wzrośnie do pięciu maszyn. W najbliższych tygodniach do Londynu trafią cztery, dodatkowe samoloty Airbus A321neo, które pozwolą na uruchomienie wielu atrakcyjnych połączeń. Już w marcu zbliżającego się roku Wizz Air zainauguruje rejsy z Londynu Gatwick do Faro, Larnaki, Katanii, Podgoricy, Tel Awiwu, Palmy, Funchal oraz na Chanię i Mykonos. Ponadto przewoźnik połączy stolicę Wielkiej Brytanii z Wiedniem, Mediolanem, Rzymem, Bari i Neapolem.


- Jest nam niezmiernie miło ogłosić uruchomienie nowych tras z Londynu Gatwick, które było możliwe dzięki przejęciu nowych slotów lotniskowych. W naszej nowej ofercie damy Brytyjczykom szeroki wybór atrakcyjnych połączeń, które będą zarówno idealnymi kierunkami wypoczynkowymi jak i biznesowymi. Przyszłoroczne lato zapowiada się wyjątkowo dobrze - zadeklarował Marion Geoffroy, dyrektor Wizz Air.

Liczba tras realizowanych przez Wizz Aira z Londynu Gatwick wzrośnie w sumie do 22 połączeń. Już teraz przewoźnik wykonuje rejsy z drugiego największego lotniska obsługującego aglomerację londyńską m.in. do Gdańska i Krakowa. Najnowsze wzmocnienie obecności węgierskiego przewoźnika na rynku brytyjskim sprawi, że ze stolicy Wielkiej Brytanii (Londyn Gatwick oraz Londyn Luton) Wizz Air będzie dysponował aż 88 bezpośrednimi połączeniami.

Ostatnie komentarze

 - Profil gość
Reklama
Kup bilet Więcej
dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Wizy
Rezerwuj hotel
Wizy
Okazje z lotniska

dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Rezerwuj hotel
Wizy