Eurowings poleci na nowych trasach do Szwecji, Norwegii i Finlandii

23 listopada 2021 09:30
Linia Eurowings już wkrótce uruchomi nowe loty z niemieckiego Dusseldorfu i Stuttgartu do Szwecji, Norwegii i Finlandii. Połączenia wzbogacą zimową ofertę przewoźnika i zostaną zainaugurowane w pierwszych dniach grudnia br.
Reklama
W ramach zimowej siatki połączeń niskokosztowa linia Eurowings doda już wkrótce cztery nowe połączenia na północ Europy. Nowości obejmą niemieckie lotniska w Dusseldorfie i Stuttgarcie. W pierwszych dniach grudnia br. ruszą rejsy do Kiruny i Lulei w Szwecji, Tromso w Norwegii oraz Rovaniemi w Finlandii. Trasy zostały uruchomione z myślą o pasażerach spragnionych zimowej aury oraz miłośnikach zórz polarnych, które w powyższych miejscowościach występują niemalże na porządku dziennym.

Ze swojej największej bazy operacyjnej w Dusseldorfie linia Eurowings otworzy połączenia do Tromso i Rovaniemi. Rejsy do Norwegii zostaną zainaugurowane 4 grudnia i będą realizowane raz w tygodniu (sobota) przy wykorzystaniu samolotów Airbus 319. Tromso, jako największe norweskie miasto na północy kraju, położone jest 344 kilometry za kołem polarnym i słynie ze wspomnianych już zórz polarnych. Dzień później ze stolicy kraju związkowego Nadrenia Północna-Westfalia pierwszy samolot w barwach linii Eurowings wystartuje w kierunku fińskiej miejscowości Rovaniemi, gdzie znajduje się rozsławiona wioska Świętego Mikołaja. Połączenie powtarzane będzie z częstotliwością jednego lotu tygodniowo (niedziela).


W drugiej połowie grudnia niemiecki przewoźnik uruchomi także dwie nowe trasy ze Stuttgartu. 18 grudnia odbędzie się inauguracyjny rejs do Kiruny, czyli niewielkiego, najbardziej wysuniętego na północ szwedzkiego miasteczka. To tam zlokalizowany jest lodowy hotel, który przyciąga każdego roku rzesze turystów. Rejsy wykonywane będą raz w tygodniu (sobota). Dzień później, 19 grudnia, ruszą loty ze Stuttgartu do Lulei w Szwecji. Rotacje będą realizowane samolotem Airbus 319 dwa razy w tygodniu (środa i niedziela).

Bilety na nowe, zimowe połączenia z Niemiec są już dostępne na stronie rezerwacyjnej przewoźnika. Ich ceny rozpoczynają się od 48 euro (ok. 225 złotych) za przelot w jedną stronę.

Ostatnie komentarze

 - Profil gość
Reklama
Kup bilet Więcej
dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Wizy
Rezerwuj hotel
Wizy
Okazje z lotniska

dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Rezerwuj hotel
Wizy