LOT: Wraca połączenie z Gdańska do Lublina

Szymon Stemski - Profil Szymon Stemski
27 października 2021 09:48
Polskie Linie Lotnicze LOT już wkrótce przywrócą bezpośrednie połączenie z Gdańska do Lublina. Począwszy od 13 listopada br. rotacja będzie wykonywana raz w tygodniu.
Reklama

Pod koniec kwietnia br. Polskie Linie Lotnicze LOT po ponad sześcioletniej przerwie ogłosiły uruchomienie wakacyjnej trasy z Gdańska do Lublina. Połączenie wystartowało 19 czerwca br., a ostatni rejs między miastami został wykonany, zgodnie z planem, 11 września. Trasa obsługiwana była dwa razy w tygodniu.

Duże zainteresowanie połączeniem krajowym z Trójmiasta na Lubelszczyznę sprawiło, że polski przewoźnik narodowy podjął decyzję o przywróceniu rotacji krajowej także na okres zimowy. Pierwszy po trzymiesięcznej przerwie rejs zostanie wykonany już 13 listopada. Trasa będzie obsługiwana raz w tygodniu (soboty) maszynami Bombardier Q400, które w konfiguracji PLL LOT zabierają na pokład 78 osób.


Start z Lublina zaplanowany jest na godzinę 8:50. Samolot wyląduje w Gdańsku o godzinie 10:05, by po pięćdziesięciominutowym postoju wyruszyć w drogę powrotną na wschód Polski. Lądowanie w Lublinie przewidziane jest na godzinę 12:05. Bezpośredni przelot potrwa 1 godzinę i 15 minut. Ostatni lot na tej trasie ma odbyć się 26 marca przyszłego roku. Niewykluczone, że realizacja połączenia zostanie przedłużona także na okres wakacyjny.

O przywróceniu połączenia z Gdańska do Lublina zostaliśmy poinformowani przez naszego czytelnika za pośrednictwem platformy "Daj Znać", za co serdecznie dziękujemy.
Reklama

Ostatnie komentarze

 - Profil gość
Kup bilet Więcej
Rezerwuj loty
dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Wypożycz samochód
Rezerwuj hotel
Wizy
Okazje z lotniska
Okazje pasażera
Reklama