Turkish Airlines poleciały do Angoli

25 października 2021 10:30
Linie Turkish Airlines rozpoczęły rejsy do kolejnej afrykańskiej metropolii. Turecki przewoźnik posiada największą afrykańską siatkę połączeń wśród wszystkich linii świata.
Reklama
W środę (20.10) narodowe tureckie linie lotnicze rozpoczęły regularne loty pasażerskie do Luandy – stolicy Angoli. Na pokładzie pierwszego lotu obecna była turecka delegacja rządowa i handlowa, w tym prezydent Turcji Recep Erdogan.

Nowa trasa Turkish Airlines startuje ze Stambułu dwa razy w tygodniu – w każdą środę i piątek. Rejsy pomiędzy Turcją a Angola są obsługiwane z międzylądowaniem w Libreville w Gabonie – w drodze do Angoli w środy oraz w drodze powrotnej w piątki. Przewoźnik wyznaczył do obsługi tej trasy samolot Airbus A330-200, który zabiera na pokład, w zależności od konfiguracji, od 220 do 281 pasażerów w klasie biznesowej i ekonomicznej.


Plany rozpoczęcia lotów do stolicy Angoli zostały przez tureckiego przewoźnika ujawnione w sierpniu 2021 r., wraz z przeznaczonym dla inwestorów raportem podsumowującym pierwsze półrocze 2021 r., w którym linia zawarła listę kierunków, na których chciałaby polecieć w najbliższym czasie – na liście tej, wśród europejskich lotnisk, znalazł się także Kraków. Narodowy turecki przewoźnik planował start lotów do Angoli już kilka lat temu – miały one ruszyć w czerwcu 2014 r., jednak ostatecznie się to nie udało.

Uruchomienie rejsów do Luandy oznacza, że Turkish Airlines lata już do 61 miejsc na kontynencie afrykańskim. Jak wylicza sam przewoźnik, jego światowa siatka połączeń obejmuje ok. 335 kierunków w 128 krajach – już od kilku lat Turkish Airlines jest największą linią lotniczą świata pod względem krajów, do których lata.

Fot.: Turkish Airlines, Wikimedia Commons

Ostatnie komentarze

 - Profil gość
Reklama
Kup bilet Więcej
dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Wizy
Rezerwuj hotel
Wizy
Okazje z lotniska

dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Rezerwuj hotel
Wizy