Ryanair wraca do irlandzkiego Cork

30 września 2021 08:55
Irlandzki przewoźnik w zbliżającym się sezonie zimowym ponownie otworzy swoją bazę operacyjną w Cork w Irlandii. Nastąpi to 1 grudnia br., czyli ponad rok od zamknięcia bazy z powodu COVID-19 w październiku ub. roku.
Reklama
Przedwczoraj (28.09) informowaliśmy o powrocie bezpośrednich rejsów Ryanaira z Gdańska oraz Poznania do Cork w Irlandii. Wznowienie obu połączeń jest związane z przywróceniem bazy operacyjnej w Cork. W październiku 2020 roku przewoźnik podjął decyzję o całkowitym zawieszeniu bazy z powodu wszechobecnych ograniczeń w podróżowaniu, natomiast po równo 14 miesiącach przerwy Ryanair ponownie umieści w południowej części Irlandii dwa samoloty Boeing 737-800. Od 1 grudnia br. będą wykonywały one rejsy na 12 europejskich trasach.


- Ryanair jest długoletnim partnerem biznesowym naszego lotniska. Są naprawdę wymagającym współpracownikiem i mają do tego pełne prawo. Jednak dziś mamy dużo powodów do radości, wspólnie świętując ponowne otwarcie ich bazy w Cork - powiedział Niall MacCarthy, przedstawiciel irlandzkiego lotniska.

W pierwszym okresie po wznowieniu działalności w Cork Ryanair skoncentruje się na najpopularniejszych kierunkach migracyjnych i turystycznych. Poza Gdańskiem oraz Poznaniem, przewoźnik będzie oferował loty z Cork do Londynu Stansted, Londynu Gatwick, Londynu Luton, Liverpoolu, Birmingham, Edynburga, Alicante, Malagi oraz na Lanzarote i Teneryfę na Wyspach Kanaryjskich. Wraz z nadejściem kolejnych wakacji w przyszłym roku linia planuje wzmocnić swoją obecność w regionie i zaoferuje pasażerom z Cork kolejnych 8 tras do Portugalii, Hiszpanii, Włoch i Francji. Ryanair poleci do Faro, Barcelony Reus, Bordeaux, Carcassonne, Mediolanu Bergamo, Girony oraz na Majorkę i Gran Canarię.

Ostatnie komentarze

 - Profil gość
Reklama
Kup bilet Więcej
dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Wizy
Rezerwuj hotel
Wizy
Okazje z lotniska
Reklama

dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Rezerwuj hotel
Wizy