Zielona Góra: Ponad 80 proc. wzrost ruchu w sierpniu

17 września 2021 14:46
Sierpień bardzo dobrym miesiącem na lotnisku w Babimoście. Z siatki lotniska skorzystało ponad 4,3 tysiące pasażerów, czyli o ponad 80 proc. więcej niż w tym samym okresie zeszłego roku.
Reklama
Statystyki Zielona Góra (IEG)
 
Tegoroczny sierpień był na lotnisku w Zielonej Górze-Babimoście najlepszym miesiącem pod względem liczby obsłużonych podróżnych nie tylko w tym roku, ale również od dwóch lat. Z usług portu skorzystało w sumie 4363 pasażerów, czyli o ponad 20 proc. więcej niż miesiąc wcześniej. Warto wspomnieć, że ostatni raz lepszy wynik odnotowano w sierpniu 2019 roku. Na dobre wyniki portu miała wpływ atrakcyjniejsza niż zwykle siatka połączeń, która została rozbudowana przed sezonem wakacyjnym.

Z lotów krajowych skorzystało 1863 pasażerów, a podróże zagraniczne wybrało 2500 podróżnych. W ruchu czarterowym lotnisko w Zielonej Górze obsłużyło w sumie 1785 pasażerów, czyli o ponad pół tysiąca więcej niż w poprzednim miesiącu. Zdecydowana większość pasażerów zielonogórskiego lotniska to podróżni, którzy wybrali połączenia regularne pomiędzy Zieloną Górą a Warszawą. Liczba ta wyniosła w sierpniu 1848 pasażerów, czyli o ponad 10 proc. więcej niż na początku sezonu wakacyjnego.

W sumie w całym sezonie letnim z usług lubuskiego portu skorzystało blisko 10 tys. pasażerów, czyli zaledwie o nieco ponad 20 proc. mniej niż w rekordowym dla lotnictwa 2019 roku. Na dobry wynik niebagatelny wpływ miały ciekawe kierunki turystyczne. Przez cały okres wakacyjny z portu lotniczego dostępne były loty do Antalyi w Turcji oraz do chorwackiej Rijeki.

Ostatnie komentarze

 - Profil gość
Reklama
Kup bilet Więcej
dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Wizy
Rezerwuj hotel
Wizy
Okazje z lotniska

dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Rezerwuj hotel
Wizy