British Airways wznowił loty do Montrealu i Vancouver

14 września 2021 08:40
1 komentarz
Brytyjski przewoźnik przywrócił regularne operacje lotnicze z Londynu Heathrow do Montrealu i Vancouver w Kanadzie. Połączenia zostały zawieszone na czas pandemii COVID-19, ale łagodniejsze obostrzenia umożliwiły ich ponowne włączenie do siatki.
Reklama
Niedawno informowaliśmy o zwiększeniu przez KLM częstotliwości lotów z Królestwa Niderlandów do Kanady. Przewoźnik zareagował na ogłoszenie mniej restrykcyjnych obostrzeń w podróżowaniu między tymi krajami i powrócił do regularnych rejsów z Amsterdamu do Toronto, Calgary, Edmonton oraz Vancouver i Montrealu.

Do walki o pasażerów wybierających loty z Europy do Kanady włączyły się również linie British Airways, które wznowiły rejsy za ocean, natychmiastowo reagując na decyzję brytyjskiego rządu o wprowadzeniu Kanady na listę państw o niskim ryzyku transmisji wirusa. Tym samym w pełni zaszczepieni Kanadyjczycy mogą przekroczyć granicę Wielkiej Brytanii bez konieczności odbywania obligatoryjnej kwarantanny.


W ostatnich dniach British Airways przywrócił bezpośrednie połączenia z Londynu Heathrow do Vancouver i Montrealu. Pierwsze samoloty brytyjskiej linii odleciały do obu miast 7 września br. Rotacja do Vancouver realizowana jest szerokokadłubowymi maszynami B777 dziewięć razy w tygodniu, lecz w najbliższych tygodniach częstotliwość lotów zmniejszy się do siedmiu operacji tygodniowo. Od marca przyszłego roku na trasie pojawi się również A350. Z kolei rejsy do Montrealu wykonywane są pięć razy na przestrzeni tygodnia przy wykorzystaniu najmniejszego samolotu dalekodystansowego we flocie przewoźnika, czyli maszyny B787.

Jeszcze w ubiegłym miesiącu linie British Airways przywróciły loty z londyńskiego Heathrow do Toronto. Wraz z powrotem rotacji do Vancouver i Montrealu przewoźnik oferuje obecnie te same trasy do Kanady co przed wybuchem pandemii. W przeszłości linia dysponowała jeszcze połączeniami z Heathrow do Calgary oraz z Gatwick do Toronto, jednak obie rotacje nie przetrwały próby czasu i najprawdopodobniej na stałe zniknęły z kanadyjskiej siatki British Airways.

Ostatnie komentarze

BA850 2021-09-14 16:45   
BA850 - Profil BA850
BA przywróciło loty do Kanady, bo Kanada zezwoliła na wjazd zaszczepionych Brytyjczków.

Pojawienie się Airbusa A350 na trasie do Vancouver to raczej zła wiadomość - oznacza brak prestiżowej pierwszej klasy, czyli degradację kierunku. Przed pandemią BA latało do Vancouver czteroklasowymi Boeingami 747 oraz Airbusami A380.
 - Profil gość
Reklama
Kup bilet Więcej
dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Wizy
Rezerwuj hotel
Wizy
Okazje z lotniska

dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Rezerwuj hotel
Wizy