KLM zwiększa częstotliwość lotów do Kanady

Szymon Stemski - Profil Szymon Stemski
08 września 2021 09:25
Holenderski przewoźnik już wkrótce zwiększy częstotliwość lotów z Amsterdamu do Kanady. W ten sposób linia reaguje na najnowszą informację o zniesieniu wielu obostrzeń przez kanadyjski rząd.
Reklama

Niedawno informowaliśmy o rezygnacji KLM z planów inauguracji trzech transatlantyckich rotacji. Przewoźnik miał uruchomić w październiku br. bezpośrednie połączenia ze stolicy Królestwa Niderlandów do Miami, Orlando i Las Vegas, lecz w obliczu wciąż restrykcyjnych obostrzeń w podróżowaniu między Holandią a Stanami Zjednoczonymi podjął decyzję o odwołaniu premierowych lotów za ocean.

Praktycznie w tym samym momencie jak rząd holenderski ogłaszał zaostrzenie przepisów wjazdowych dla Amerykanów, jego kanadyjski odpowiednik podjął decyzję o złagodzeniu zasad obowiązujących na granicy. Do tej pory wjazd do kraju był możliwy tylko w uzasadnionych sytuacjach, a przyjezdni i tak kierowani byli na obowiązkową, czternastodniową kwarantannę. Teraz to się zmieni. Podróżni odwiedzający Kanadę będą mogli uniknąć obligatoryjnej izolacji pod warunkiem pełnego zaszczepienia jednym z zatwierdzonych przez Kanadę preparatów (Pfizer, Moderna, Astra Zeneka oraz Johnson&Johnson) oraz wykonania badania PCR pod kątem obecności wirusa w organizmie do 72 godz. przed wylotem.


Holendrzy uznają obecnie Kanadę (w przeciwieństwie do Stanów Zjednoczonych) za obszar o niskim ryzyku transmisji wirusa. Oznacza to, że Kanadyjczycy posiadający certyfikat COVID-19 mogą bezproblemowo przekroczyć niderlandzką granicę. W związku ze stosunkowo łagodnymi obostrzeniami w podróżowaniu między Holandią a Kanadą, KLM planuje zwiększyć częstotliwość rotacji do Ameryki Północnej. W wydanym oświadczeniu przewoźnik zaznacza, że od początku pandemii stara się utrzymywać możliwie najwięcej połączeń zapewniając tym samym możliwość niezbędnego podróżowania oraz transportu towarów (m.in. szczepionek przeciw COVID-19).

- Jest nam niezmiernie miło, że rząd kanadyjski daje innym przykład i umożliwia bezpieczne podróżowanie bez poważniejszych przeszkód zaszczepionym pasażerom. Dzięki tej decyzji możemy ponownie zrobić to, w czym jesteśmy najlepsi: łączyć ludzi i zapewniać im niezapomniane przeżycia. Nasi klienci znów mogą spotkać się ze swoimi rodzinami w Kanadzie bądź odbywać wyjazdy biznesowe twarzą w twarz. Powrót wielu rejsów do Kanady jest kolejnym krokiem milowym w stronę odbudowy bogatej siatki połączeń po pandemii - powiedział Pieter Elbers, dyrektor generalny KLM.

We wrześniu KLM zaoferuje podróżnym z Amsterdamu szereg tras do Kanady. Codziennie będą odlatywały samoloty do Toronto i Calgary. Z kolei cztery razy w tygodniu maszyna KLM wykonywać będzie operacje do Vancouver i Montrealu. Dwukrotnie na przestrzeni tygodnia samoloty w charakterystycznym, niebieskim malowaniu widywane będą również w Edmonton.
Reklama

Ostatnie komentarze

 - Profil gość
Kup bilet Więcej
dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Wypożycz samochód
Rezerwuj hotel
Wizy
Okazje z lotniska
Okazje pasażera
Reklama