Nowa linia połączy Stany Zjednoczone i Azję

10 sierpnia 2021 09:49
Nowa linia lotnicza chce połączyć Stany Zjednoczone i Azję z międzylądowaniami na Alasce. Pierwsze takie loty mają ruszyć w połowie 2022 r.
Reklama
Northern Pacific Airlines to nowy amerykański przewoźnik, który planuje oferować tanie loty pomiędzy kontynentalnymi Stanami Zjednoczonymi a Azją za pośrednictwem swojej bazy przesiadkowej na Alasce – poinformował w poniedziałek (9.08) Insider.


Autorzy lotniczego start-upu, że chcą wzorować swoją działalność na Icelandair, który oferuje połączenia pomiędzy Stanami Zjednoczonymi a Europą przez Reykjavík. Jak uważają przedstawiciele Northern Pacific, Alaska i Azja to dwa miejsca, gdzie loty dla amerykańskich pasażerów są bardzo drogie, a nowy przewoźnik ma temu zaradzić.

Alaska to wyjątkowe miejsce, które przedstawia wszelkiego rodzaju wyzwania, a ludzie, którzy go nie znają, myślę, że są onieśmieleni wyjątkowymi wyzwaniami Alaski. Jesteśmy stąd, tutaj działamy. To jest nasz dom – powiedział Rob McKinney, pomysłodawca Northern Pacific Airlines, obecny dyrektor zarządzający Ravn Alaska.

Northern Pacific Airlines planują na początek rejsy do Japonii i Korei Południowej oraz do kilku miast w Stanach Zjednoczonych – na liście priorytetów znalazły się Los Angeles, San Francisco, Nowy Jork, Las Vegas i Orlando. Loty do Azji będą obsługiwane przez bazę przesiadkową w Anchorage, a pierwsze z nich mają ruszyć wraz z początkiem sezonu letniego 2022. Celem przewoźnika będzie także umożliwienie spędzenia czasu na Alasce w drodze do lub z Azji.

Chociaż loty będą zaplanowane tak, aby umożliwić jak najszybsze i wygodne przesiadki, będziemy także oferować pakiety, dzięki którym podróżni będą mogli spędzić kilka dni na Alasce i wybrać się na lot, który zabierze ich w głąb stanu. Naszym celem jest zachęcenie ludzi do spędzenia tutaj dnia lub dwóch, łowienia łososi lub przejażdżki psim zaprzęgiem na lodowcu, lub po prostu robienia wszystkiego tego, co robi się tylko tutaj na Alasce – dodał McKinney.


Linia planuje oprzeć swoją działalność na samolotach Boeing 757, podobnie jak robi to Icelandair. do 2023 r. we flocie Northern Pacific Airlines ma znajdować się już 12 takich maszyn. Przewoźnik rozpoczyna właśnie długi proces regulacyjny, który ma umożliwić mu uruchomienie lotów przed sezonem letnim 2022.

Międzynarodowe lotnisko Ted Stevens Anchorage na Alasce jest już wykorzystywany jako punkt tranzytowy pomiędzy Azją a Ameryką Północną, przez przewoźników cargo.

Fot.: Northern Pacific Airways

Ostatnie komentarze

 - Profil gość
Reklama
Kup bilet Więcej
dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Wizy
Rezerwuj hotel
Wizy
Okazje z lotniska
Reklama

dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Rezerwuj hotel
Wizy