Eurowings otworzy bazę w Czechach

14 czerwca 2021 09:27
Niemiecki przewoźnik niskokosztowy poinformował, że w październiku br. uruchomi swoją bazę operacyjną na lotnisku w Pradze. Początkowo w Czechach będą stacjonowały dwa samoloty Eurowings.
Reklama
Eurowings, linia należąca do Lufthansa Group, już wkrótce otworzy swoją bazę operacyjną w Pradze. Od 31 października przewoźnik zaoferuje z Czech co najmniej osiem bezpośrednich połączeń do atrakcyjnych miejsc turystycznych i biznesowych w Europie. Rejsy będą wykonywane dwoma samolotami A320 należącymi do niemieckiej linii, a w przyszłym roku do maszyn Eurowings stacjonujących w Pradze dołączy kolejny samolot A320.


- Eurowings zaproponuje Czechom bezpośrednie loty do wielu miast europejskich. Spodziewamy się, że nastąpi to w październiku, gdy ruch lotniczy nareszcie odetchnie z ulgą po kryzysie spowodowanym pandemią. Naszym celem jest stworzenie oferty, która wyróżni Eurowings od innych niskokosztowych przewoźników - powiedział Jens Bischof, dyrektor generalny linii.

Pierwsze kierunki dostępne z Pragi to m.in. Barcelona, Mediolan, Tel Awiw oraz Wyspy Kanaryjskie. Otwarcie bazy operacyjnej w Czechach stworzy 100 dodatkowych miejsc pracy i niewątpliwie pozytywnie wpłynie na czeski sektor lotniczy.

Ostatnie komentarze

 - Profil gość
Reklama
Kup bilet Więcej
dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Wizy
Rezerwuj hotel
Wizy
Okazje z lotniska

dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Rezerwuj hotel
Wizy