Wizz Air uruchomi loty na wyspę Jersey

Szymon Stemski - Profil Szymon Stemski
11 czerwca 2021 09:25
1 komentarz
Węgierski przewoźnik już wkrótce pojawi się na nowym lotnisku. Wraz z początkiem lipca br. linia zabierze brytyjskich pasażerów na wyspę Jersey, która znajduje się u wybrzeży Francji.
Reklama
Wyspa Jersey zamieszkiwana jest przez nieco ponad 100 tys. mieszkańców i choć znajduje się zaledwie kilkadziesiąt kilometrów od wybrzeży Francji, jest politycznie i administracyjnie zależna od Wielkiej Brytanii. Można więc powiedzieć, że dwa połączenia na terytorium, które już wkrótce uruchomi Wizz Air wzbogacą krajową siatkę połączeń przewoźnika.


Jersey dołączy do wakacyjnej oferty lotnisk w Cardiff i Doncaster/Sheffield. Połączenie z Walii zainauguruje 9 lipca i będzie realizowane dwa razy w tygodniu (poniedziałek, piątek). Ostatni lot na tej trasie zaplanowany jest na 6 września. Również 9 lipca Wizz Air wykona pierwszy lot na wyspę z lotniska im. Robin Hood'a w południowym Yorkshire. Podobnie jak w przypadku Cardiff, rotacja z Doncaster/Sheffield będzie powtarzana dwukrotnie na przestrzeni tygodnia, a połączenie zniknie z oferty węgierskiego przewoźnika 6 września wraz ze stopniowym wygaszaniem sezonu letniego.

Ostatnie komentarze

tyt_trn 2021-06-11 11:55   
tyt_trn - Profil tyt_trn
Fantastycznie, ciekawe czy planują dalszy rozwój siatki połączeń bo Jersey nie jest wcale wybitnie skomunikowane.
 - Profil gość
Reklama
Kup bilet Więcej
dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Wizy
Rezerwuj hotel
Wizy
Okazje z lotniska
Reklama
dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Rezerwuj hotel
Wizy