LOT wznowił trasę z Warszawy do Nur-Sułtanu

10 czerwca 2021 08:17
4 komentarze
Polski przewoźnik po ponad rocznej przerwie wznowił trasę z Warszawy do Nur-Sułtanu. Początkowo połączenia między Polską a Kazachstanem będą regularnie wykonywane Boeingami 737-800 NG z częstotliwością jednego rejsu w tygodniu.
Reklama
W miarę odbudowywania się branży lotniczej po pandemii, tego lata, oprócz połączeń turystycznych, LOT stopniowo przywraca cieszące się popularnością pasażerów regularne trasy międzynarodowe. Pasażerowie mogą ponownie podróżować bezpośrednio z Warszawy do stolicy Kazachstanu. Podróż do Nur-Sułtanu na pokładach boeingów 737-800 NG zajmie ok. 5 godzin. Rejsy będą wykonywane według następującego rozkładu:
  • LO195 WAW-NQZ 23:00 – 07:45(+1) niedziele
  • Do 21.06.21: LO196 NQZ-WAW 13:00 – 14:15 poniedziałki
  • Od 29.06.21: LO196 NQZ-WAW 04:55- 06:10 wtorki
  • Warszawa - Nursultan
Przed pandemią, LOT wykonywał rejsy do Nur-Sułtanu od maja 2017 roku. Było to pierwsze bezpośrednie połączenie polskiego przewoźnika do Azji Centralnej. Od momentu uruchomienia bezpośrednich połączeń, kraj o unikatowej kulturze i dobytku naturalnym stał się również chętniej wybieranym kierunkiem podróży turystycznych z Polski i pozostałych krajów regionu Europy Środkowo-Wschodniej.

- Powrót do obsługi bezpośrednich rejsów do Kazachstanu świadczy o zwiększającym się zapotrzebowaniu również na połączenia o charakterze biznesowym. Chociaż do powrotu do oczekiwanego stanu sprzed pandemii jeszcze daleko, niemniej jednak stopniowo odbudowujemy także nasz segment połączeń regularnych. Zaczynamy dzisiaj obsługiwać rejsy między Warszawą a Nur-Sułtanem z częstotliwością jednego rejsu tygodniowo, docelowo jednak chcemy zwiększać naszą obecność na tej trasie – mówi Krzysztof Moczulski, dyrektor biura komunikacji korporacyjnej i rzecznik prasowy LOT-u.

Połączenie będzie kolejną regularną trasą przywróconą do obsługi tego lata. Po długiej przerwie spowodowanej pandemią, polski przewoźnik obsługuje regularne połączenia do Budapesztu, Bukaresztu, Kopenhagi, Sofii i Amsterdamu, Brukseli, Paryża, Frankfurtu, Wiednia, Zurychu, Madrytu, Oslo i Monachium. Z końcem marca br. LOT uruchomił rejsy do Kijowa, Zagrzebia, Pragi, od kwietnia wrócił do Lwowa, Dusseldorfu i Hamburga, Stuttgartu, Nicei, a od maja Kluż-Napoki i Erywania. Jeszcze w czerwcu miesiącu LOT wraca do obsługi kierunków takich Bejrut (od 11 czerwca), Billund, Berlin i Luksemburg (od 18 czerwca), uruchomi też trasę do Strasburga we Francji (od 5 lipca).

W te wakacje LOT zaoferuje pasażerom ponad 157 połączeń, w tym rejsy krajowe, europejskie, a także wybrane połączenia do Ameryki Północnej (w tym rejsy do Miami, Los Angeles i Nowego Jorku z Warszawy, do Newark z Rzeszowa i Warszawy, oraz z Krakowa do Chicago i Nowego Jorku) i Azji. Ze względu na pandemię i zmniejszony popyt na podróżowanie, siatka połączeń będzie realizowana w ok. 50 proc. w stosunku do lata 2019 roku.

Ostatnie komentarze

 - Profil gość
jjemiolo 2021-06-10 16:32   
jjemiolo - Profil jjemiolo
@torunczyk: pozstoj do wtorku rana moze byc wymuszony potrzeba przerwy dla zalogi po locie z WAW. Nie wykluczone ze do 29 czerwca w locie z WAW poleci druga zaloga co pozwoli na powrot w poniedzialek, Z koncem czerwca rozklad sie rozwija i zalogi beda potrzebne gdzie indziej. Zatem jedyna zaloga z WAW musi miec wymagana przerwe przed powrotem. Zarazem, te wtorkowe przyloty do WAW daja dobre tranzyty na europejska siatke LOTu. Tegoroczny rozklad do zachodniej Europy jest tak ulozony ze odloty z WAW sa rano we poniedzialki, wtorki, czwartki i soboty, zas po poludniu w pozostale dni. Oczywiscie najsilniejsze trasy maja odloty rano i po poludniu kazdego dnia (z wyjatkiem weekendow). To sa moje spekulacje bo nie ma zadnego przecieku z LOTu.
jjemiolo 2021-06-10 16:21   
jjemiolo - Profil jjemiolo
@wojtek: Absolutnie! Zadnych wiesci na temat Strasburga (SXB) dotad nie zauwazylem. Rozklad na stronie LOTu, sprawdzony minute temu, nie zawiera SXB. Moze to jakas pomylka w komunikacie? Jesli to ma byc kierunek we Francji to moze chodzi o Nicee?
torunczyk 2021-06-10 15:00   
torunczyk - Profil torunczyk
Ktoś się orientuje, co będzie robił ten samolot w NQZ od 7:45 w poniedziałek do 4:55 we wtorek po 29.06? Jakaś rotacja w Azji???
 - Profil gość
Reklama
Kup bilet Więcej
dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Wizy
Rezerwuj hotel
Wizy
Okazje z lotniska

dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Rezerwuj hotel
Wizy