Kraków: W maju niespełna 80 tys. pasażerów

1 czerwca 2021 13:20
W maju 2021 r. z krakowskiego lotniska skorzystało tylko 10 proc. pasażerów obsłużonych w analogicznym okresie 2019 r. Miniony miesiąc był jednak znacznie lepszy od kwietnia br.
Reklama
Statystyki Kraków (KRK)
 
W maju z usług krakowskiego lotniska skorzystało 77 588 pasażerów, czyli o 90% mniej w stosunku do maja 2019 roku, ale już 46% więcej w stosunku do poprzedniego miesiąca (kwiecień 2021). - Wszyscy pamiętamy ubiegłoroczne pustki w terminalu oraz restrykcyjnie ograniczone możliwości podróżowania na świecie. Tym bardziej cieszy nas, rosnący z tygodnia na tydzień, ruch pasażerski oraz szeroka wakacyjna siatka połączeń. Dzięki niej Krakowianie i Małopolanie, będą cieszyć się wakacjami m.in. w Albanii, Grecji, Chorwacji, Czarnogórze a także wypoczynkiem w Polsce min. nad polskim morzem. Mamy nadzieję, także, że amerykańscy turyści już niebawem przy możliwości swobodnych podróży transatlantyckich odkryją niezwykły potencjał naszego regionu dzięki podróżom PLL LOT do/z Chicago i Nowego Yorku.- powiedział Radosław Włoszek, prezes Zarządu Kraków Airport.

W maju w Kraków Airport, PLL LOT ogłosiły otwarcie w sezonie letnim 2021 połączenia z Krakowa do Bydgoszczy 2 razy w tygodniu. Loty rozpoczną się już już od 18 czerwca. W ramach #LOTnaWakacje pasażerowie będą mogli podróżować także do Tirany, Dubrownika, na Korfu i Rodos. Bazowy przewoźnik krakowskiego portu, Ryanair proponuje podróże po całej Polsce, do Krakowa, Szczecina, Gdańska i Wrocławia za jedyne 74 zł. Wakacje w pięknych miastach Polski też będą udane!


Do Centrum Edukacji Lotniczej (CEL) Kraków Airport powrócili zwiedzający! CEL po wielu miesiącach pracy z dziećmi i młodzieżą on-line, ponownie proponuje ekscytujące wycieczki dla pasjonatów lotnictwa oraz rodzin, dzieci i seniorów! Ponadto od 28 maja z lokali gastronomicznych znajdujących się w terminalu Kraków Airport znowu mogą korzystać pasażerowie, ciesząc się dobrym jedzeniem i wyjątkową atmosferą lotniska. Nadal należy pamiętać i przestrzegać zasad sanitarnych, które obowiązują: zachowanie dystansu społecznego, noszenie maseczek w terminalu i na pokładzie samolotu oraz dezynfekcji rąk!

Fot.: Materiały prasowe

Ten artykuł powstał na podstawie materiałów prasowych nadesłanych do redakcji przez podmiot trzeci. Portal Pasazer.com nie bierze odpowiedzialności za merytoryczną treść artykułu, którego nie jest autorem.

Ostatnie komentarze

 - Profil gość
Reklama
Kup bilet Więcej
dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Wizy
Rezerwuj hotel
Wizy
Okazje z lotniska

dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Rezerwuj hotel
Wizy